Lantos Csaba: Magyarország már évekkel korábban teljesítheti 2030-as klímacéljaitPPestiSrácok.hu Forró drót 2023 december 9. A klímaváltozással kapcsolatos sikeres nemzetközi fellépés előfeltétele, hogy mindenki teljesítse az eddigi vállalásait. Magyarország elvégezte a "házi feladatát", aminek eredményeképp korábban elérheti 2030-as klímacéljait - közölte a magyar energiaügyi miniszter szombaton Dubajban.
Matolcsy György: Elérhetjük-e az EU átlagos fejlettségét 2030-ra?PPestiSrácok.hu Eco 2022 február 28. Elérhetjük-e az EU átlagos fejlettségét 2030-ra? - tette fel a kérdést Matolcsy György a Magyar Nemzetben megjelent legújabb írásában. Az MNB elnöke azt írja, Orbán Viktor múlt hét előtti beszédében a korábbi nemzeti cél helyett új célt tűzött ki Magyarország elé 2030-ra.
Matolcsy György: Az Európai Unió 2030-banPPestiSrácok.hu Eco 2021 október 25. Matolcsy György szerint 2030 körül az Európai Unió elindul egy laza kereskedelmi integrációvá válás útján, egy belső reformfolyamat, vagy egy belső politikai-pénzügyi robbanás következtében. Az MNB elnöke szerint megszűnhet a közös Parlament, véget érhet a lopakodó jogi központosítás és újból a szuverén nemzetállamok kezébe kerülhet egy sor, korábban központosított hatáskör. Több párhuzamos pénzrendszer jöhet létre, önálló jegybanki pénzpolitikákkal.
Orbán Viktor: az előttünk álló évtized a járványok és a tömeges migráció korszaka leszPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 június 14. Az előttünk álló évtized a járványok és a tömeges migráció korszaka lesz. Fel kell készíteni a tagállamokat és a NATO-t is arra, hogy ezekre a kihívásokra választ tudjon adni – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök Brüsszelben, a NATO-tagországok egynapos csúcstalálkozójára érkezve hétfőn.
Felfüggesztették a 2030-as téli olimpiát előkészítő pályázatotPPestiSrácok.hu Sport 2020 november 1. A koronavírus-járvány miatti bizonytalanságok következtében felfüggesztették a barcelonai pályázat előkészítését a 2030-as téli olimpiára.
Megvan a dátuma a Német Kalifátus kikiáltásának: 2030!BBBálint Botond Vezércikk 2019 március 7. Ralph Brinkhaus, a CDU és CSU közös frakcióvezetője elképzelhetőnek tartja, hogy 2030-ra muszlim kancellárja legyen Németországnak. Ez a szerencsétlen hülye egyáltalán nem érti, hogy ez a mondat egyenértékű azzal, mintha azt mondaná 1929-ben: elképzelhetőnek tartja, hogy egyszer - mondjuk 1933-ban - Adolf Hitler legyen Németország kancellárja.