Pesti Srácok

b. sándor

Mórahalom polgármestere kitálalt a PS-nek: "a pusztulásból hoztuk vissza a makettparkot, a felelősök meg ránk mutogatnak"

Magyar ugar 2021 március 6.
Valakiknek megtetszett a Mini Hungary Park és meg is szerezték tőle – ezt mondta a botrányos minőségben elkészült mórahalmi makettpark ötletgazdája és volt üzemeltetője a Szegedi Törvényszéken, ahol volt üzlettársaival együtt, köztük a Szeviép-vezér B. Sándorral különösen jelentős értékre elkövetett költségvetési csalással vádolják őket. A vádirat szerint a félmilliárd forint uniós támogatás töredékét költötték csak a kivitelezésre, a pénz nagy részét egyszerűen elcsalták, kilopták. Két vádlott már beismerő vallomást tett és börtönéveket vállalva egyezséget kötött az ügyészséggel. A tagadásban lévő, most meghallgatott terheltek viszont nem az elcsalt százmilliókról, a meghamisított projekt dokumentációról beszéltek, hanem terelni próbáltak – derül ki a Magyar Narancs helyszíni tudósításából. A pályázati támogatást elnyert Bornemzet Nonprofit Kft. ügyvezetője egyenesen a mórahalmi önkormányzatot próbálta sározni, amely megmentette a bedőlt projektet és a teljes pusztulástól a parkot. Nógrádi Zoltán, Mórahalom polgármestere a PestiSrácok.hu-nak elmondta: az önkormányzat a végrehajtási eljárásban vette meg a Mini Hungary Parkot, és csak azért, hogy ne csúfoskodjon a város határában; egyébként egy pénznyelő, amire már eddig súlyos milliókat költöttek, és még legalább 30 millió kellene, hogy úgy nézzen ki, ahogy az kell. Sokat fejlesztenek rajta, és a folyamatos restaurációs kötelezettség miatt mégígy is veszteséges. "A sajtó az önkormányzatot mosta össze egy bukott projekttel és a bűncselekménnyel, amihez semmi közünk nincs; a mai eszemmel azt mondom, kár, hogy nem hagytuk ott szétrohadni az egészet" – fogalmazott Nógrádi Zoltán.

A Szeviép-ügy csak vékony szeletét fedi le a tulajdonos cégvezetők pénzkimentő hálózatának (4. befejező rész)

Magyar ugar 2020 július 30.
A Szeviép Zrt. volt tulajdonosainak, felelős vezetőinek harmadfokú ítéletének hetében tényfeltáró riportsorozatban mutatjuk be, kik is azok a Szeviép-vezérek, és hogyan lehetséges, hogy az építőipari cég csődje a 11 milliárd forint követeléssel őket nemhogy a tönk szélére nem sodorta, de még az sem látszik, hogy visszavetette volna luxuséletüket. Az első három részben részletesen bemutattuk, hogy a 2000-es évek közepétől gombamódra nőttek ki körülöttük az újabb és újabb cégek, amelyekben vagy személyesen ők, vagy családtagjaik, vagy valamelyik másik cégük az érdekelt, tulajdonos. A több, mint 500 alvállalkozót kifizetetlen hagyott Szeviép Zrt.-ből 2007-től már látványos fedezetelvonás történt: a tulajdonos cégek, P. László és B. Sándor családi cégei, a P.T.C. Plus Kft. és az S.A. Investor Zrt. új cégeiket, befektetéseiket finanszírozták. Szövevényes céghálót építettek fel, cégeket egymásba integrálva, amelyekben folyamatosan adták-vették, cserélgették az üzletrészeket és a vezetőket. A cégek nagy része ma is működik. Az eddig általunk fellelt vállalkozásokban összesen legkevesebb 15 milliárd forint vagyon van, főleg ingatlanban. Mindez azonban még csak a jéghegy csúcsa: minden felbukkanó cég érdekeltségében újabb cégek kerülnek elő, általában az Amerikai Egyesült Államokban, külföldi offshore államokban bejegyzett végponttal. A mesteri offshoreizálással és a mindenkit hülyének néző kibújó magyarázattal zárjuk sorozatunkat.