Pesti Srácok

bécs

Terrortámadás Bécsben: több ember meghalt, az egyik merénylő az Iszlám Állam híve volt (Exkluzív videók!-Frissítjük!)

Bokor Gábor Világugar 2020 november 3.
A zsinagógánál elkövetett támadás Bécs egyik belső kerületében történt, a rendőrség nagy erőkkel vonult ki a helyszínre. Az elkövetők Kalasnyikovval kezdtek lövöldözni az osztrák fővárosban egy zsinagóga közelében. A zsidó imaházat őrző rendőrt lelőtték a támadók, a járőr összeesett, életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba. A hivatalos információk eddig három ártatlan halálos áldozatról és tizenöt sérültről számoltak be. Az osztrák illetékesek immár hivatalosan is terrortámadásként kezelik a kialakult helyzetet. Ausztriának egyre több ország vezetése fejezi ki szolidaritását, Csehország ugyanakkor bejelentette, hogy fokozott ellenőrzéseket rendelt a két állam közös határán. Ennek oka lehet az is, hogy a merénylők közül többen még menekülnek a hatóságok elől, utóbbiak pedig felhívták a figyelmet, hogy támadók fel vannak fegyverezve, és rendkívül veszélyesek. A helyzetet szemlélteti, hogy az osztrák kormány Bécsbe vezényelte a hadsereget is. Egy terrorista még biztosan szökésben van. A támadást már Donald Trump is elítélte Twitter-bejegyzésében, a magyar kormány részéről legelőször Szijjártó Péter reagált Facebook-posztjában. Az egyik támadó az Iszlám Állam híve volt. Az osztrák belügyminisztérium közlése szerint kedden reggel az osztrák rendőrség több házkutatást tartott és többeket letartóztatott Bécs belvárosában “az (egyik) elkövető környezetében”. A helyiek féltik az életüket, egy a lövöldözés közelében dolgozó férfi úgy fogalmazott, ez olyasmi, amilyet legfeljebb Amerikában, vagy Irakban és Afganisztánban lát az ember, nem itt, Ausztriában. Egy balliberális osztrák lap főszerkesztője azt állítja azonosította az egyik elkövetőt, Florian Klenk szerint egy második generációs, albán származású migráns gyilkolhatott Bécsben. Sebastian Kurz osztrák kancellár kedden úgy értékelte a történteket, hogy a civilizáció és a barbárság küzdelmének vagyunk szemtanúi.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!