bécs
Biztonságpolitikai tanácsadó: A terrorszervezetek mindig olyan országot választanak, ahol könnyű támadást szervezni
A hétfő esti bécsi merénylet is azt mutatja, hogy egyre többen fordulnak az iszlám vallás szélsőséges irányzatai felé a Balkánon – mondta az Alapjogokért Központ biztonságpolitikai tanácsadója szerdán az M1 aktuális csatornán. Horváth József emlékeztetett, a merénylet albán hátterű elkövetője Ausztriában született, 18 évesen 22 hónap börtönbüntetésre ítélték, mert megpróbált Szíriába utazni, hogy csatlakozzon az Iszlám Állam nevű dzsihadista szervezethez, majd tavaly decemberben kiengedték és előkészítette a hétfői merényletet.Liberális „jogállam”: a terrorista olcsóbban megússza, mint aki állítólag zaklató sms-eket ír...
Egészen hajmeresztő az Európára oktrojált liberális jogrendszer működése – már ha ezt „működésnek” lehet nevezni. Ma az unióban egy potenciális tömeggyilkos terroristát csak pár hónapra zárnak börtönbe – nagyjából annyi időre, amennyire egy több gyermekes családanyát néhány állítólagos zaklató sms-ért...Nemrég még Orbánt gyalázták és autókkal jöttek Bécsből a „menekültek kiszabadítására”
Ilyenkor, persze, kötelező azonnal ájtatos képet ölteni, rátenni a profilunkra az éppen terrortámadással sújtott állam zászlaját, és ismételgetni: „Nem félünk!” Meg: „JeSuisBécs”. Hát a fenéket! Tele a hócipőnk a pózőrökkel! 2015 óta erre figyelmeztetünk – hiába. Mintha a falnak beszélnénk. Csak szidalmat kapunk cserébe. Azóta is százezrével hurcolja be Európába a potenciális terroristákat a neomarxista-libernyák őrület. Európa egyre gyorsulva zuhan a pokolba. Igenis félünk – de a félelem jó, a félelem adrenalint termel, cselekvésre késztet! Például arra – reméljük, arra –, hogy a barbár megszállókat végre az utolsó szálig kitoloncoljuk a földünkről, szálláscsinálóikat pedig útnak indítsuk Észak-Afrika felé – úszva. Európa csak így menekülhet meg.Bécsben "valódi", idehaza véleményterror van - A Mérce mindkettőről elfelejtett beszámolni
Már megszokhattuk, hogy a baloldali újságírás csak az olyan igazán fontos dolgokkal foglalkozik, mint a társadalmi nemek megbecsültsége, vagy mint a szegény üldözött, csillogó szemű, transznemű (nyomonként szélsőségesen iszlamista) agysebész-rakétamérnökök pátyolgatása. Az olyan apróságokról, mint egy iszlamista merénylet egy szomszédos országokban felesleges is beszámolni. Gondolta a Mérce.hu és nagyvonalúan átsiklott az újabb "elszigetelt" eset felett, ahol migrációs hátterű iszlamisták öltek keresztényeket. Helyette van tarhálós molinó, mert a kritikus újságírás fontos.Magyar szemtanú a PS-nek: eluralkodott a pánik, ha nem muszáj, nem megyünk ki az utcára
Szinte csak rendőröket látni a kihalt utcákon, aki teheti otthon maradt – mondta a PestiSrácok.hu-nak adott exkluzív beszámolójában a Bécsben élő Simon Mónika, akinek vőlegénye testközelből élte át a hétfő esti terrortámadást Bécsben. A pincérként dolgozó férfi nem sérült meg, és még felvételt is készített az egyik merénylő lefegyverzéséről. A felvételeket azonban nem oszthatják meg, ugyanis az osztrák kormány megtiltotta bármilyen képanyag közzétételét a támadásról. A portálunknak nyilatkozó nő szerint az emberek nem szívesen merészkednek az utcára, az embereket megdöbbentette a merénylet. Mónika elmondása szerint hasonló esetek eddig csak a bevándorlók lakta "Kis-Isztambul" nevezetű környéken történtek, Bécs belvárosi részei azonban egy kisvárosnál is nyugodtabb volt.Osztrák kancellár: A civilizáció és a barbárság küzdelmének vagyunk szemtanúi
A civilizáció és a barbárság küzdelmének vagyunk szemtanúi – fogalmazott a bécsi terrortámadás kapcsán tartott keddi beszédében Sebastian Kurz osztrák kancellár.Albán származású iszlamista fiatal lehetett a bécsi terrortámadás egyik elkövetője
Egy Bécsben született és felnőtt albán származású iszlamista volt a hétfő esti terrortámadás során lelőtt támadó – állítja Twitter-üzenetében Florian Klenk, a Falter című balliberális osztrák hetilap főszerkesztője. A hatóságok által meg nem erősített értesülést a 888.hu szúrta ki a főszerkesztő közösségi oldalán.Bécsben élő magyar nő a PS-nek: az eddigi nyugalom, biztonságérzet most szertefoszlik, ez a terroristák célja
Tizennégy éve Bécsben él a családjával egy győri nő. Azt kérte, teljes nevét ne közöljük. Ausztriában, főleg a fővárosban mindig is sok volt a bevándorló, de azt mondja, eddig soha nem félt, biztonságban érezte magát és családját, a komoly rendőri jelenlét miatt. De most retteg. A férjét várják haza a gyerekekkel, aki abban az utcában dolgozik egy szállodában, ahol az egyik lövöldözés történt. Telefonon már beszéltek, tudja, hogy jól van, de mostanáig nem ért haza. Élőben hallgatja a híreket, közben ismerősöktől egymás után érkeznek a sokkoló információk, képek, videók. A fejük felett helikopterek köröznek. "Sokat gondolkoztam azon az éjjel, hogy az eddigi nyugalom, biztonságérzet most szertefoszlik. De hiszen pont ez a céljuk. Erőt veszek magamon, elmegyek délután dolgozni a kórházba, mert egészségügyesként ez a kötelességem és félelem nélkül, nyugodtan fogok felülni a villamosra, ha addigra majd járni fog. Nem vagyok hajlandó félni, mert félelemben nem lehet élni" – mondta portálunknak a kétgyermekes édesanya.Az életüket féltik a bécsiek
Nem hiszem el, hogy ilyen meg történhet, féltjük az életünket – nyilatkozta a CNN-nek egy bécsi férfi a tegnapi terrortámadást követően. A férfi, aki egy a lövöldözéshez közeli étteremben dolgozik szemtanúja volt az eseményeknek, elmondása szerint legalább 15 lövés hangzott el, az emberek pedig mindenfelé menekültek.Ajánljuk még
















