béke
Nincs olyan helyzet, amit nem lehet tovább rontani, háborúba visz minket a liberális doktrína
Leszámítva persze a globális atomháborút. Attól még persze számtalan rossz politikai és katonai döntésnyire vagyunk, de közelebb, mint a karibi válság óta bármikor. Nem tűnik úgy, hogy a világot felelős politikusok vezetnék, megoldáskísérletek sincsenek, a nyugati világ meg csak sodródik a világ többi része számára értelmezhetetlen ideológiai kényszerei között.Vajon vége lesz egyszer az orosz-ukrán háborúnak?
Természetesen igen. Valahogy, valamikor egész biztosan. Néha reménykedünk, kicsit optimistábbak vagyunk. Persze csak óvatosan azzal az optimizmussal. A nyugati világ politikusai ugyanis olyan elképesztően ostoba válaszokat adtak a háborúra, aminél ostobábban csak a nemzetközi médiának sikerült reagálnia. Pár hete még folyamatosan ukrán győzelemről deliráltak, az elnököt, Zelenszkijt a mai napig tenyerükön hordozzák. Hol az ENSZ-közgyűlés, hol az amerikai Kongresszus, hol az Európa Parlament előtt mond beszédet. Amik nagyjából egy dolgokról szólnak: adjatok fegyvert! Sokat! Még!Háború, vagy béke? Jövő, vagy pusztulás? – Domonkos László és Szidiropulosz Archimédesz a Polbeatben (Felvétel 19:00-tól)
Fél éve tört ki az orosz–ukrán háború, az elején mindenki (jobb híján) a villámháborúban, a mielőbbi békében reménykedett; ma már világos, hogy ez nem fog megtörténni, és az is nyilvánvaló, hogy a jelenlegi konfliktus megoldatlanságát nem lehet elvonatkoztatni, vagy másként kezelni azoktól az okoktól, amik az I. és a II. világháború kitöréséhez vezettek. Egy különös időszakba csöppentünk, amikor rengeteg kérdést kell feltennünk magunknak, egymásnak, ezek pedig a következők: a Balkán, Kelet-Közép-Európa mint tűzfészek milyen szerepet kap a közeljövőben? Milyen szerepe volt a liberalizmusnak, a globalizmusnak, a háttérhatalomnak a világháborúk kitörésében? Ebben mi volt a magyarság szerepe? Tévút volt a történelmi Magyarország számára a szabadelvűséget túllépő neoliberalizmus a reformkortól, de főleg a kiegyezés után? Megírták a ,,megsemmisítésünket”? Milyen szerepük volt, van a hazai árulóinknak a véres kommüntől napjainkig? Ezekre próbálunk meg választ adni a Polbeatben Szidiropulosz Archimédesz Trianon-szakértő és Domonkos László újságíró közreműködésével, hátha meg tudjuk nyugtatni az aggódókat, vagy legalábbis felkészíteni őket arra, ami ezután következhet. A vendégekkel Stefka István és Dezse Balázs beszélget.Ferenc pápa: a háború őrültség
Békét sürgetett Ukrajna és Oroszország között Ferenc pápa, aki a konfliktus kezdetétől számított hatodik hónap végén őrültségnek nevezte a háborút a Vatikánban tartott általános meghallgatáson szerdán. Ferenc pápa az audiencia végén az ukrajnai háború befejeződéséért imádkozott. Az egyházfő emlékeztetett, hogy hat hónap telt el a háború kezdete óta.Szijjártó az ENSZ Biztonsági Tanácsában: mindent meg kell tenni a béke helyreállítása érdekében
Mindent meg kell tennie a nemzetközi közösségnek az ukrajnai béke helyreállítása érdekében, ugyanis ez jelent egyedül megoldást a háború okozta problémákra – jelentette ki a tárca közleménye szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden New Yorkban az ENSZ Biztonsági Tanácsának (BT) ülésén.Szijjártó: újabb európai uniós szankciókról született megállapodás
Újabb, Oroszországgal szembeni európai uniós szankciókról született megállapodás, amely alapvetően az eddigi szabályok pontosításáról szól és nem tartalmaz semmilyen korlátozást az energiahordozók szállítását illetően – jelentette be a tárca közleménye szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn, Brüsszelben.Szijjártó: Magyarország a mielőbbi békében érdekelt
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap ismét telefonon egyeztetett kínai kollégájával, Vang Ji külügyminiszterrel.Orbán Viktor: szankciók helyett fegyverszünet és béketárgyalások (videó!)
Szankciók helyett fegyverszünet és béketárgyalások. Európa gazdasági bajaira csak a béke jelent megoldást! – fogalmazott közösségi oldalán Orbán Viktor miniszterelnök.Szijjártó Péter: a háborúval minden eddiginél súlyosabb migrációs válság esélye válik valószínűvé
Minden eddiginél súlyosabb migrációs válság esélye válik valószínűvé – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Gibrán Bászil libanoni politikussal tartott sajtótájékoztatóján. A miniszter hangsúlyozta: az újabb migránskrízis elkerülésének egyetlen megoldása a mihamarabbi békekötés.Ajánljuk még

















