budaházy györgy
"Amit ők elkövettek, az kőkemény terrorizmus"
Csaknem húsz év fegyházat kért az ügyészség a Magyarok Nyilai terrorszervezet vezetésével és terrorcselekmény bűntettével vádolt Budaházy Györgyre és egy társára – hangzott el a per hétfői tárgyalásán a Fővárosi Törvényszéken. A Központi Nyomozó Főügyészség képviselője vádbeszédében kiemelte, hogy ilyen hosszan tartó, szervezett terrorcselekmény-sorozatra Magyarországon az elmúlt évtizedekben nem volt példa, ezért indokolt szigorú büntetések kiszabása. A perbeszéd során elhangzott az is, hogy „az elégedetlenség kifejezésének egy demokráciában megvannak a játékszabályai”, amit a Hunnia Mozgalom megalapítója, Budaházy György nem tartott be és céljait nem demokratikus, törvényes módon akarta elérni, „hanem az erőszak eszközéhez nyúlt”.Súlyos börtönéveket kért az ügyészség a terrorcselekménnyel vádolt Budaházy Györgyre
Húsz évhez közeli fegyházbüntetés kiszabását indítványozta a terrorcselekmény bűntettével vádolt Budaházy Györgyre és egy társára a vádat képviselő ügyész, Prancz Balázs – hangzott el a per hétfői tárgyalásán a Fővárosi Törvényszéken. Az ügyész emellett több vádlottra tíz és húsz év közötti fegyházat kért.Ajánljuk még















