budaházy györgy
Budaházy a PS-nek: Nem én vagyok a terrorista
Levélben kereste meg Budaházy György a PestiSrácok.hu szerkesztőségét, írásában pedig kifejtette saját meglátásait a Fővárosi Törvényszék keddi ítéletével összefüggésben. Mint ismert, az elsőrendű vádlott Budaházyt és 14 társát mások mellett terrorcselekmény elkövetése miatt ítélte több évi fegyházbüntetésre a bíróság. Budaházy portálunknak nyomatékosította, az ártatlanság vélelme még most is megilleti. "Az ügyészek és a bírók süketek és vakok, sokan találják koncepciósnak a keddi ítéletet" - fakadt ki Budaházy.Tizenhárom évet kapott első fokon a terrorcselekménnyel vádolt Budaházy György
Tizenhárom év fegyházbüntetésre ítélte első fokon Budaházy Györgyöt a Fővárosi Törvényszék. Az ítélet szerint Budaházy bűnszervezetben társtettesként követte el terrorcselekményeit, testi sértés és kényszerítés is a rovására írható. A bírói tanács Budaházy társaivalszemben sem volt elnéző: a másodrendű vádlott 12 év fegyházbüntetést kapott, és a legtöbben is tíz év körüli büntetést kaptak. Valamennyiük esetében kizárta a bíró a feltételes szabadlábra bocsátás lehetőségét is.Budaházy-per: „Boldog az az ország, amelynek ilyen terroristái vannak”
Nem történt terrorcselekmény, és nincs szó bűnszervezetről sem – hangsúlyozta pénteken megtartott perbeszédében Budaházy György védője, Szikinger István. Az ügyvéd szerint „boldog az az ország, amelynek ilyen terroristái vannak”, hiszen "senkinek a haja szála sem görbült meg”. A védő elmondta azt is, hogy „Párizsban és Brüsszelben tudják, milyen a terrorizmus”, nálunk pedig annyi történt, hogy „megperzselődött egy lábtörlő sarka”, ami „nem egy nagy was ist das”.Ajánljuk még

















