budaházy györgy
Budaházy: Ha valami a "pártokráciában" sosem lesz, az a nemzeti együttműködés (PS Mozi)
A terrorcselekmény és más bűntettek miatt nem jogerősen 13 évre ítélt, jelenleg házi őrizetét töltő Budaházy Györggyel beszélgettünk Pest megyei otthonában. A házba lépve - nyilván nem véletlenül - az egyik asztalon nagy borítékot vettünk észre, rajta a bíróság pecsétjével. A boríték nem volt felbontva, ezért rákérdeztünk, kiderült, az a bíróság hónapokon keresztül készített ítélete. A radikális mozgalmár szerint az egy nem létező ítélet, ezért nem is kíváncsi rá, így a borítékot fel sem bontja. Sajátos, de szíve joga. Budaházy a büntetőügyén kívül beszélt még a Jobbik politikai irányváltásáról, és az is szóba került, mi a hasonlóság a radikális jobboldal és a Fidesz képviselte jobboldal között. Az interjúban csürhének nevezte a manapság az utcára vonuló ellenzéki tüntetőket, azt is elmondta, miért, de arra a kínzó filozófiai kérdésre is választ kapunk, miért jobb az egyenlő esély az egyenlőségnél. Nos, aki pedig ki akarná szabadítani a széljobbos mozgalmárt, az az erre vonatkozó petíciót itt írhatja alá. Interjú.A bíróság felfüggesztette a terrorcselekménnyel vádolt Budaházy György és társai elleni eljárást
Felfüggesztette a terrorcselekménnyel és más bűncselekményekkel vádolt, első fokon tizenhárom évre ítélt Budaházy György és 16 társa ellen indított büntetőeljárást, majd az Alkotmánybírósághoz fordult a Fővárosi Ítélőtábla – értesült a PestiSrácok.hu. A döntés oka, hogy a másodfokú tanács tagjai közül évekkel korábban ketten is részt vettek Budaházy és egy társa előzetes letartóztatásáról szóló döntésben, így elképzelhető, hogy őket - és emiatt a teljes tanácsot - ki kell zárni a további eljárásból.A bíróság állítja: igenis ők írták a Budaházy-per jegyzőkönyvét, nem az ügyészség
Nem az ügyész, hanem a bírósági tanács tagjaként eljáró jegyzőkönyvvezető készítette a Budaházy-per tárgyalási jegyzőkönyvét – derül ki a Fővárosi Törvényszék válaszából, amelyet a PestiSrácok.hu megkeresésére küldött. Arra viszont nem adtak magyarázatot, hogy akkor mégis mit keresett az eljáró ügyész neve az egyik bírósági irat szerzői között.Bástya elvtárs csettintene: az ügyész szerepel szerzőként Budaházyék tárgyalási jegyzőkönyvén
Egy roppant érdekes, a PestiSrácok.hu-hoz is eljutott dokumentumot mutatott be a sajtónak pénteken Budaházy György a Fővárosi Törvényszék épülete előtti sajtótájékoztatóján. Eszerint a bíróság által május 11-én a vádlottaknak digitális formában kiadott egyik tárgyalási jegyzőkönyv szerzője nem a bíró, hanem az ügyész, Prancz Balázs. Hogy egy bírósági jegyzőkönyv szerzője miként lehet a vádhatóság képviselője, az egyelőre rejtély; mindenesetre a történet kínos találgatásokra, összeesküvés-elméletekre adhat alapot. Várjuk a törvényszék és/vagy az ügyészség reakcióját.Teljes rejtély: másfél hónapja elkészült, mégsem kapta meg senki a Budaházy-ítéletet
Itt valami nem stimmel: bár a Fővárosi Törvényszék állítólag már március első felében postára adta a Budaházy-ügy írásba foglalt elsőfokú ítéletét, azt az érintettek a mai napig nem kapták meg. Az írásba foglalással már amúgy is rég kicsúszott a törvényes határidőből Kenéz Andrea bírónő, aki – mint arról februárban beszámoltunk – lemondott hivataláról, miután sokan bírálták őt a Budaházy Györgyékre kiszabott összesen 125 évnyi fegyházbüntetés miatt. Kenéznek egyébként ez az utolsó munkahete a törvényszéken.„Eddig senki nem kormányzott jobban, mint ahogy Orbán”
Senki eddig nem kormányzott jobban, mint ahogy Orbán kormányoz, a Jobbik sem tudna – nyilatkozta a Mandinernek Budaházy György. A terrorista bűncselekmények miatt első fokon tizenhárom év fegyházra ítélt férfi nem érzi úgy, hogy Vonáék fordulata bejött volna. A börtönből februárban házi őrizetbe helyezett „terroristavezér” nem hisz az erőszakos rendszerváltásban, de nem tartja magát baleknak, és nem bánt meg semmit. Közölte: a bíróságon már tett vallomást, tehát nem árulja el, milyen cselekményekről tudott, de állítja, hogy nem adott utasítást sem Molotov-koktélozásra, sem Csintalan Sándor megverésére.Lemondott a Budaházyt tizenhárom év fegyházra ítélő bírónő, mert nem bírta a kritikát
Benyújtotta lemondását Kenéz Andrea, a Fővárosi Törvényszék tanácselnöke, aki a Budaházy-ügy vádlottjait összesen 125 év fegyházra ítélte tavaly augusztusban – értesült a PestiSrácok.hu. Információnkat a Fővárosi Törvényszéken megerősítették. Egyúttal jelezték, a bírónő háromhónapos lemondási idejét tölti, és azalatt folyamatosan dolgozik a Budaházy-ügy elsőfokú ítéletének írásba foglalásán, amit egyébként már hónapokkal ezelőtt be kellett volna fejeznie. Úgy tudjuk, a lemondás hátterében az áll, hogy Kenézt megviselték a bírálatok, amelyeket a szigorú ítélet miatt kapott.Ajánljuk még

















