Pesti Srácok

cenzúra

A liberális gyűlölködés nem sérti a közösségi elveket, de a katolikusok és a PestiSrácok.hu igen

Magyar ugar 2020 március 9.
Újabb csúcsokra tör a Facebook kettős mércéje. Egyik olvasónk jelezte, hogy két magyar katolikus portált, a karizmatikus oldal és a Katolikus Választ is tiltólistára tette a Facebook, ami azt jelenti, hogyha bármit szeretnénk a fenti oldalakról megosztani, a közösségi portál nem engedi, hanem figyelmeztető üzenetben jelzi, hogy a megosztani kívánt tartalom közösségi elveikbe ütközik. Eközben a minap a PestiSrácokat is megfenyegették Zuckerbergék moderátorai, hogyha így folytatjuk végérvényesen törölni fogják a mellesleg 7 éve épített, csaknem 100 ezer követővel rendelkező oldalunkat. A bűnünk ezúttal az, hogy egy hete cikket írtunk szélsőséges antifasiszta csoportok nemzetbiztonsági kockázatot jelentő ténykedéséről és ezt megosztottuk a Facebookon. Teljesen abszurd módon a szélsőséges nézetek megjelenítésére hivatkozva törölték cikkünket, és kaptuk meg az úgymond utolsó figyelmeztetést is, miközben cikkünk éppen a szélsőséges csoport veszélyeire hívta fel a figyelmet. Eközben a cenzorok semmilyen kivetni valót nem látnak például abban, ha egy fiatal nőt, - Rácz Zsófia államtitkárt- gusztustalan szexuális tartalmú kijelentésekkel mocskolja az "ezalényeg" nevű baloldali blog, ahogy abban sem, ha a DK közeli blogger, Homonnay azzal poénkodik, hogy koronavírussal fertőzi meg a jobboldali embereket. A gyűlöletkeltő posztok még mindig ott viríthatnak a közösségi elvekre olyan érzékeny közösségi portálon.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!