Pesti Srácok

cenzúra

Polgármesteri cenzúra Balmazújvárosban: Médiajogi szakvéleményt kért a városi tévé vezetője

Magyar ugar 2019 április 24.
"A cenzúra szót nem használnám addig, amíg nem kapok médiajogi állásfoglalást a kérdésben, de azt kijelenthetem, hogy 1999 óta, amióta televíziós műsorkészítéssel foglalkozom, ilyen korlátozást még soha, sehol nem kellett megélnem. Egyelőre betű szerint betartom Hegedűs Péter utasítását, de ugyanakkor felirattal látom el a műsorszámokat, miszerint azokat a polgármester előzetes megtekintése és jóváhagyása után hozhattuk nyilvánosságra" - mondta a PestiSrácoknak Sanocki Péter, a Balmaz TV vezetője. Vasárnap írtuk meg, hogy a rendszerváltás óta példátlan cenzúrát vezetett be a helyi televízióban Balmazújváros Márki-Zay Péter és a Jobbik által támogatott álfüggetlen polgármestere. Hegedűs Péter írásban utasította a műsorszolgáltató vezetőjét, hogy a jövőben minden, az önkormányzatot érintő témában készülő anyagot küldjön el hivatalának kontrollra adásba kerülés előtt. A nyilvános testületi ülés felvételéből megtudtuk, hogy a fél éve regnáló városvezető több frontot is nyitott a helyi média ellen. A balmazújvárosi lap kiadásának önkormányzatot illető költségeit az érvényben lévő szerződés ellenére már hónapok óta, indoklás nélkül nem fizették ki, emiatt hamarosan likviditási veszélyhelyzetbe kerülhet az újság kiadására szerződött egyéni vállalkozó. A MÚOSZ is kiakadt.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!