Pesti Srácok

dobó zoltán

Dobra verte a jobbikos polgármester a tapolcaiak patakparti sétányát

Magyar ugar 2019 október 2.
Balaton-felvidéki, belvárosi, 726 négyzetméteres, patakparti terület, fúrt kúttal, 50 négyzetméter térkő-burkolattal és két térfigyelő kamerával – mindez 4 és fél millió forintért. És ez nem a Hírcsárda... Ennyiért kelt el a jobbikos polgármester vezette városban, Tapolcán a száz százalékban önkormányzati tulajdonú patakparti sétány, még 2018-ban. Az adásvétel miatt azonban csak most tört ki a botrány, mivel állítólag véletlenül derült ki, hogy a terület már nem a városé, hanem egy magánvállalkozóé. Ez pedig már csak azért is abszurd, mert a telket nem is lett volna szabad értékesíteni a 2013-ban, belváros-rehabilitációra nyert uniós támogatásban vállalt fenntartási kötelezettség miatt. Az előző polgármester azt mondja, komoly jogsértések történtek: megkerülték, sőt, utólag sem tájékoztatták a testületet az eladásról; aggályos a vételár; az értékbecslést üres telekre kérték; ráadásul a szerződést nem az önkormányzat jogásza, hanem a vevő ügyvédje szerkesztette. Császár László ezért hűtlen kezelés gyanújával feljelentést tett a rendőrségen. Dobó Zoltán jelenlegi polgármester politikai hisztériáról beszél és adminisztrációs hibára hivatkozik, amivel az előző vezetést okolja. A vállalkozó azt mondja, hajlandó visszaadni a területet, de a hogyanról még az ügyvédjével egyeztet.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!