Pesti Srácok

éghajlatváltozás

Közösek a céljaink, de nem az agrárium lejáratása hozza el a zöldfordulatot – Nagy István a PS-nek reagált a Greenpeace vádjaira

SMSusánszky Mátyás Huszonötödik óra 2020 december 14.
Kemény kritikát jelentetett meg nemrégiben a Népszava a Greenpeace élővilág- és agrártémáiért felelős munkatársának tolmácsolásában, melyben többek közt azzal vádolták a kormányt és az Agrárminisztériumot, hogy a nemzetközi vegyszerlobbi befolyása alatt áll és szándékosan gátolja az Európai Uniót a zöldfordulat megvalósításában az agrárium terén. Rodics Katalin arra is utalt az interjúban, hogy a „nagyüzemi” mezőgazdaság az éghajlatváltozásért is felelőssé tehető. Portálunknak a vádakkal kapcsolatban Nagy István agrárminiszter többek között arról beszélt, hogy az agrárium egyre gyakoribb és egyoldalú szégyenpadra ültetése véleménye szerint nem igazságos, és nem is segíti a fenntarthatósági célok elérését. Az agrárminiszter elmondta: a tárcának soha nem a zöld ambíciószinttel van a problémája, hanem a hatáselemzések nélkül, az Európai Unión belül eltérő természeti és társadalmi körülményeket nem figyelembe véve kidolgozott eszközökkel. Ugyanakkor hangsúlyozta: az a kommunikáció, amely a társadalom felé a klímaváltozás legfőbb okozójának a mezőgazdaságot állítja be, nem más, mint egy kisebb társadalmi réteg kiválasztása, amellyel felmenthető a többség a drasztikus életmódváltozás kényelmetlen következményei alól.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!