elszegényedés
Szalai Piroska: Álhír, hogy Magyarországon elszegényedtünk és a keresetünk jóval kevesebbet ér, mint korábban
Mindenfelé és folyamatosan azt halljuk, hogy Magyarországon elszegényedtünk, a keresetünk jóval kevesebbet ér, mint korábban, mérhetetlenül megnőtt a nélkülözés. Ez álhír. Attól, hogy sokszor és hangosan mondják, még messze nem lesz igaz, hogy hazánkban rosszabb a helyzet, mint bárhol máshol - olvasható Szalai Piroska, munkaerőpiaci szakértő Mandineren megjelent írásában. Flesch Tamás, a Szállodaszövetség elnöke a PS-nek: Sok étterem és szálloda fog bezárni a magas energiaárak miatt - Ferkó Dániel kérdez (Videó)
Aki teheti, még most menjen étterembe, wellness-szállodába, mert hamarosan nem lesz hová mennie. Nagyon fog fájni a szállodáknak, éttermeknek és nekünk vendégeknek is az energiaválság miatti áremelkedés. Egy szálloda eddigi 5-10 milliós havi rezsije nemsokára 100 millióra fog emelkedni, ami már egy követhetetlen dimenzió - kongatta meg a vészharangot a PS TV Ferkó Dániel kérdez című műsorában Flesch Tamás, a Szállodaszövetség elnöke. Nagyjából elkerülhetetlen, hogy a jövő év elején az elszálló rezsiárak miatt egy bezárási hullám induljon el, ez nyilván érinti mind az éttermeket, mind pedig a szállodákat - teszi hozzá Flesch Tamás. A szakember szerint csakúgy mint a társadalom esetében, az éttermeknél is a középosztály érzi meg majd leginkább a válságot, egy Michelin-csillagos étterem nagyobb eséllyel tud talpon maradni. Átalakulhat a vendéglők étlapja, a drágább, nehezebben beszerezhető alapanyagokból készülő ételek átmenetileg eltűnhetnek. Öröm az ürömben, hogy a gyengébb forint miatt még több turista érkezik hazánkba, ami jól jön a vendéglátásnak. Ha kíváncsi, hogy az ünnepek előtt, alatt mi várható a belföldi turizmusban, vendéglátásban, akkor mindenképp nézze meg ezt a videót! Tragédia lenne, ha Magyarország nem jutna hozzá az uniós pénzekhez – Ferkó Dániel kérdez (PS-videó)
Tragédia lenne, ha nem jutnánk hozzá az uniós forrásokhoz, ez a helyzet ugyanis tovább növelné az inflációt, még magasabb élelmiszerárakhoz vezetne – nyilatkozta a PS TV-nek Kecskés András közgazdász. Időről időre felmerülő kérdés, hogy vajon jól járna-e a magyar gazdaság az euró bevezetésével. A válasz: igen is, meg nem is, az ördög azonban a részletekben rejlik. Mi az oka, hogy a nyugati jóléti társadalom jelenleg igencsak válságban van, és nem a háború kitörése óta? Vajon a béke véget vetne a hanyatlásnak, vagy a probléma gyökere mélyebben van? Miért van az, hogy a legerősebb gazdasággal rendelkező Németországban a lakosság ötöde jövedelmi szegénységgel küzd? És vajon egy mintaállamnak tartott nyugat-európai országban miért adnak a kommunizmust idéző választ például a lakhatási válságra? Mindez kiderül a beszélgetésből!