Pesti Srácok

eredmények

Kiütéssel győzött a Fidesz-KDNP jelöltje a győri időközi választáson – PS-interjú az új polgármesterrel!

Magyar ugar 2020 január 26.
Kiütéssel nyert a győri időközi polgármester-választáson Dézsi Csaba András, a Fidesz-KDNP jelöltje, a városban rendkívül népszerű szívgyógyász. Az adatok 100 százalékos feldolgozottsága szerint 56,14 százalékkal, 23932 szavazattal vert rá köröket – a durva lejárató kampány ellenére is – legerősebb riválisára, Pollreisz Balázsra, aki az MSZP, a DK, a Momentum, a Jobbik és az LMP favoritjaként a szavazók 39 százalékának bizalmát érdemelte ki. Dézsi a győzelem bejelentése után videointerjút adott a PestiSrácok.hu-nak. Pollreiszen kívül még négyen jelentkeztek be Győr vezetésére: Hajnal János és Kirchfeld Mária függetlenként indultak, Géber Józsefet a Mi Hazánk Mozgalom, Balla Jenőt pedig az Összefogás Győrért Egyesület jelölte. A választást októberben a kampányban kirobbant botránya ellenére megnyerte a megyeszékhelyt korábban irányító Borkai Zsolt, aki később lemondott tisztségéről. Az ügyben zsarolás miatt indult hatósági vizsgálat, amelynek kezdetén Borkai korábbi ellenfele, a DK-s Glázer Tímea gyanúsan gyorsan lépett le a színről. Mint arról a PestiSrácok.hu a napokban beszámolt, Pollreisz Balázs OKJ-s segédkönyvtárosként, ipari szakiskolai képzettséggel szakértősködött a Gyurcsány-kormány korrupciótól bűzlő vidékfejlesztési programjában, így a jelenleg újra Gyurcsány Ferenc uralta baloldalon bizonyára megbízható kádernek számít. A PestiSrácok.hu stábja, Füssy Angéla és László Petra az urnák zárása után élő bejelentkezésekkel, összefoglalókkal jelentkezett Győrből, a lent látható tudósításokkal.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!