Pesti Srácok

erzsébetváros

A mohón, mélyre bányászó erzsébetvárosi DK-s törp és Niedermüller nyomába eredt a Pesti Riporter

Magyar ugar 2020 október 25.
A Pesti Riporter ezen a héten a mohón és mélyre bányászó erzsébetvárosi DK-s törp nyomába eredt, aki Mória bányái helyett a kriptovaluta mélységeiben igyekezett elmerülni, miközben áramot is lopott. A PestiTV oknyomozó stábja megkereste a feddhetetlen Niedermüller Pétert is, a kerület DK-s polgármesterét, azonban kérdéseink lepattantak Erzsébetváros uráról, akinek túl kellemetlen volt a téma, így menekülőre fogta. Magányos stikli, vagy titkos pártfinanszírozás? A VII. kerület hiába vette át a városvezetést 10,5 milliárd forintos plusszal, most visszafele mutogat, a pénz elfogyott, a fejlesztések elmaradtak, és egyre több a baloldalt körbelengő büntetőügy. Niedermüller nem mondott le, és hiába rendkívül kellemetlen neki az ügy, tagad, menekül. Műsorunkból kiderül, hogy maga a kriptovaluta-bányászat legális tevékenység, de az önkormányzat áramát használva ez olyan, mintha felszednénk a városháza parkettáját és azzal tüzelnénk otthon. De vajon mi lesz Erzsébetvárossal, ha minden az eddigi mederben folyik? És mi lesz a Csömöri úti felüljáróval, ami már évek óta romos állapotban áll, Karácsony pedig csak annyira jutott a felújítással, hogy 10 hónapja nem lehet rajta közlekedni? Természetesen a főpolgármester szerint az előző városvezetés a hibás, de vajon meddig lehet még visszafele mutogatni következmények és valódi munka nélkül? Tartsatok ezen a héten is velünk, a Pesti Riporter pedig minden héten lecsap az ellenzék budapesti sunyiságaira és az anomáliákra!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!