Pesti Srácok

erzsébetváros

Elképesztő gyurcsányista tempó Erzsébetvárosban: egyre brutálisabb nyíltsággal hallgattatja el a nemzeti oldalt a Facebook – Bajkai István a Karanténvlogban

Magyar ugar 2020 december 19.
A péntek esti Karanténvlogban Szabó Gergő, Dezse Balázs és Szalai Szilárd karácsony előtt sem vehette lazára a figurát, hiszen a baloldal szüntelenül, mindent egy lapra feltéve indítja támadásait, az igazságtartalom pedig továbbra sem fontos. A srácok a műsor vendégével, Bajkai Istvánnal, a Fidesz országgyűlési képviselőjével és erzsébetvárosi elnökével részletesen beszélgettek Niedermüller Péter, a DK VII. kerületi elnökének bő egy éves kerületi uralmáról, annak minden visszásságával, hiszen ennyi idő elég volt arra a baloldali vezetésnek, hogy több balhét hozzon össze, mint Hunvald összesen, több év alatt. Ezen kívül természetesen nem maradhatott ki a Momentum álságos viselkedése sem, hiszen Donáth Anna, a párt európai parlamenti képviselője most a határontúli magyarokat védve szólalt fel Brüsszelben, miközben párttársa, a Momentum soproni elnöke éppen beleszállt a kárpátaljai magyarokba, azt nyilatkozva, hogy azért nőtt a magyargyűlölet a környező országokban, mert a kormány támogatja a külhoni magyarokat. A hazaárulás talán őszintébben áll a Momentumnak, azonban volt még lejjebb is, hiszen a Karanténvlogban Vadai Ágnes, a DK egyik amazonja is megvillant, akinek gusztustalan és az Országgyűlésbe nem illő szavait beszélték ki a műsorban részt vevők. Rendkívül érdekes téma volt a Google és a Facebook cenzúrája is, amelyet meglepő módon a jobboldali orgánumok és politikusok ellen vetnek be, miközben sok baloldali azon siránkozik, hogy jobboldali médiadiktatúra van Magyarországon. Bajkai István szerint eljutottunk egy olyan pontra, ahol a techóriások politikai tényezőkké váltak és befolyásolják akár a választásokat is. Nézzétek meg a műsort!

Ismét tarolt a baloldali erkölcs: lakás- és ingatlanmutyi Kispesten és Erzsébetvárosban – Pesti Riporter

Magyar ugar 2020 december 6.
A Pesti Riporter stábja Kispesten forgatott, ahol Gajda Péter, a feddhetetlen polgármester, Lackner Csaba gazdagodási szakember és Kránitz Krisztián, szerény vagyonkezelő nevével fémjelzett kerületvezetés újabb botrányáról számolhatunk be. Kránitz három éve egy szociális bérlakást intézett a barátnőjének, akivel együtt dolgozik, a hölgy pedig havi 20 ezer forintért bérli az önkormányzati lakást, miközben a rászorulók nem jutnak lakáshoz. A félelmetes felismerés pont akkor jött, amikor egy lakástűz miatt volt olyan család, akinek hotelben kellett megszállnia. Kispesten a szocialisták uralma alatt rohad szét a kerület, miközben sokan még mindig nem ismerték fel, hogy az önfényező Facebook-posztokban gazdag kerületvezetés egyéb területeken nem mutat fel szinte semmit a folyamatos korrupciógyanús ügyeken kívül. Újabb százmilliókat csatornázhat ki szerződésszegés miatt az erzsébetvárosi városkasszából egy újabb homályos, Hunvald-féle ingatlan eladás. Egy közel 20 éves, igencsak gyanús szerződés csapdájába estek bele Niedermüllerék, amelyet még a korábbi, szocialista polgármester írt alá, hogy potom összegért játsszon négy magas értékű ingatlant egy befektető cég kezére. Niedermüllerék viszont "figyelmetlenek" voltak, ami egyelőre 417 millióba került Erzsébetvárosnak.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!