Pesti Srácok

felfüggesztés

Orbán Viktor a PS-nek: El kell tüntetni a korrupciót a magyar bíróságok körül

Szarvas Szilveszter Magyar ugar 2020 január 9.
A liberálisok foglyává vált Európai Néppárt elhagyásáról, az általunk feltárt bírói és bírósági botrányról, a milliárdokat eltüntető Szeviép-vezéreket futni hagyó, az üggyel összeférhetetlen szegedi bírókról, és a trianoni békediktátummal kapcsolatos történelmi igazságtételről, a határon túli magyar területek autonómiájáról kérdeztük Orbán Viktor magyar miniszterelnököt a mai Kormányinfón. A kormányfő cikksorozatunkkal kapcsolatban nyomatékosította: a korrupció vádját és gyanúját meg kell szüntetni, el kell tüntetni a magyar bíróságok körül, a jogszabálysértést pedig ki kell vizsgálniuk a hatóságoknak. "Ebben az ügyben a magyar kormánynak nincs teendője, mert akkor begyulladnának a rakéták, különösen Brüsszelben" – mondta Orbán Viktor. Az Európai Néppártról, a Fidesz európai jövőjéről a PestiSrácok.hu kérdésére Orbán Viktor kijelentette: az Európai Néppártnak kell változnia és változtatnia, és vissza kell térnie a kereszténydemokrata gyökereihez. "A száz év magyar magány véget ért, büszkeséggel tölt el, hogy ahhoz képest, hogy Magyarországot folyamatosan izolálni akarták, a magány után eljutottunk oda, hogy számos relációban szoros együttműködést tudtunk kialakítani a szomszédos államokkal, például Szlovákiával. Közösen kell építenünk Közép-Európát, a közép-európai csillagállás most kedvező. Az évfordulóról bölcsen és mértéktartóan kell megemlékezni, mindenkit erre kérek" – fogalmazott Orbán Viktor.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!