Pesti Srácok

feljelentés

Közokirat hamisítás, adócsalás és személyes adatokkal való visszaélés miatt nyomoznak egy önkormányzatok által megbízott temetkezési cégnél

Magyar ugar 2020 szeptember 6.
Mindenki átélte már egy szerette, hozzátartozója vagy barátja elvesztését. És sokan estünk már át elhunyt családtagunk temetésének intézésén is. Az elvesztés fájdalmas napjaiban, a gyász mindennapi nehézségeivel küzdve hívjuk a markunkba nyomott névjegykártyára, vagy temetőkapura írt számot és aztán kifizetjük a temetést lebonyolító cég képviselője által bemondott összeget. Foglalkozik akkor ott azzal bárki, hogy mely tétel miért annyi, hogy szabályos-e a számla, amit kapott? Nagyon kevesen. Akkor minden fontosabb, így az anyagi kérdés eltörpül és ők ezt pontosan tudják. Hogy kerülhet egy látszólag ugyanolyan temetés hol 250 ezer, hol 600 ezer forintba? Ennyire szabad lenne a versenypiaci helyzet a temetkezésben? Egyáltalán miért fizetünk a vállalkozónak és miért a temetőnek? Lehetséges az, hogy ugyanabban a temetőben, ugyanannál a cégnél mások legyenek az árak és azok a helyi önkormányzati rendeletben foglaltaktól is különbözzenek? Úgy tűnik igen. A birtokunkba került adatok szerint három önkormányzat is szerződésben áll azzal az érdi temetkezési céggel, amely ellen a közelmúltban több hatósági bejelentést tettek adótrükközés, tisztességtelen vállalkozói magatartás, a gyászoló ügyfelek megtévesztése, sőt személyes adatokkal való visszaélés és okirat hamisítás miatt is. A cég körül történtek jól példázzák, milyen visszaélési lehetőségek vannak egy olyan iparágban, ahol minden együttműködés alapja a vak bizalom.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!