feljelentés
Feljelentették Orbán Viktort a rendőrségen, mert részt vett Kriza Ákos temetésén
A 444.hu ír arról, hogy az Északihírnöknek küldött dokumentum tanúsága szerint feljelentést tettek "a rendőrségen Orbán Viktor és ismeretlen társai ellen kétrendbeli, a veszélyhelyzet idején a második ütemű védelmi intézkedések megszegése miatt".Egy szélsőliberális leszbikus lány uszította saját anyjára az antifákat - Azzal kezdődött, hogy jól megverte a mamát egy nőnemú fekete biztonsági közeg
Az amerikai Z-generációt, úgy tűnik, teljesen behálózta a szélsőliberális ideológia: a társadalmi igazságosság legifjabb harcosai elődeiken is túltesznek, a liberálfasizmus jegyében pedig sokszor bolsevikabbak a bolseviknél is. Persze ők ezzel saját közegükben nem szembesülnek, így történhetett meg az az egészen elképesztő eset, hogy saját kiskorú liberális lánya uszította anyjára az antifasisztákat.Időt nyer a szegedi szegénypiac: a kereskedők megtámadják szerződésük felbontását
December második szombatján kapták kézhez a szegedi Cserepes sori piac állandó kereskedői a pavilonbérleti szerződésük felmondását. A Cserepes Sori Piac Kft. igazgatója a piac végleges bezárására javaslatot Botka László polgármesternek, azzal az indoklással, hogy egyre nagyobb a 91 százalékban önkormányzati tulajdonú cég vesztesége. Aztán felmondott. Szabó Bálint független önkormányzati képviselő, aki évek óta képviseli a vegzált piacosokat, bejelentette: mind a 35 bérlő megtámadja a bíróság előtt a szerződésbontást, ami halasztó hatályú. Egy másik hasonló módon kipucolt piac, a Mars téri esete jól mutatja, hogy a helyzet jogi rendezése,akár hosszú évekig is tarthat, ezért egy dolog biztos: ha a háborút még nem nyerték meg a kereskedők, időt biztosan nyernek. Szabó Bálint azt is közölte, hogy a Cserepes sori piac működése kapcsán különösen jelentős értékre elkövetett hűtlen, illetve hanyag kezelés miatt büntető feljelentést tettek.Tarlós rágalmazásért jelenti fel Hadházyt, amiért az csalással vádolta meg
A "független" országgyűlési képviselő lement a metróba, hogy szerelvényeket nézegessen. A politikus jóllakott gyerek módjára pózolt a régi és a felújított szerelvények elejében, majd Facebook-oldalán börtönnel fenyegette meg Tarlós Istvánt. A volt főpolgármester rágalmazás miatt feljelenti a képviselőt.Frank Füredi: Szovjet típusú feljelentősdi 2020-ban
A skót kormány olyan törvénytervezetet készül beterjeszteni, amely büntethetővé tenné, ha valaki saját otthonában bántónak vagy gyűlölködőnek minősülő hangnemben beszél. Veszedelmes ötlet, mely, ha megvalósul, arra ösztönzi majd a gyermekeket, hogy kémkedjenek a szüleik után — hívja fel rá a figyelmet Frank Füredi a Látószög blogon megjelent írásában. A szerző szerint, ha az állam arra törekszik, hogy beengedje a nyelvrendőrséget az állampolgár otthonába, azzal kétségbe vonja a családi élet szentségét.Eltussolt korrupciós ügy? - Feljelentették Hadházyt és az ellenzéki pártelnököket az ügyészségen
Korrupciós bűncselekmény feljelentésének elmulasztása gyanúja miatt tett feljelentést Tényi István az ügyészségen azután, hogy Hadházy Ákos volt LMP-s, jelenleg független országgyűlési képviselő a szerencsi választás éjszakáján Facebook-posztjában vallotta be, hogy konkrét tudomása volt arról, hogy a Bíró László összellenzéki képviselőjelölthöz köthető korrupciós bűncselekmény még a nyilvánosság által megismertnél is súlyosabb, és erről az ellenzéki pártelnököket is tájékoztatta. Mivel Hadházy és az ellenzéki pártelnökök (Fekete-Győr kivételével) hivatalos személyek, ezért a Btk. szerint korrupciós bűncselekmény észlelésekor feljelentési kötelezettségük van, így a hatósághoz kellett volna fordulniuk, amit, úgy tűnik, elfelejtettek megtenni...Bús Balázs feljelentést tett a Kiss László vezette óbudai önkormányzat ellen
Feljelentést tett Óbuda volt vezetője: Bús Balázs szerint a Kiss László, a baloldali szivárványkoalíció által támogatott óbudai polgármester állításai átléptek egy olyan határt, amire az utóbbi harminc évben nem volt példa. A baloldal azt terjesztette, hogy Óbuda előző, fideszes városvezetése eltitkolt egy pedofil ügyet. Bús Balázs úgy vélekedett, hogy Kiss László ebben az érzékeny történetben politikai pedofíliát követ el, és ezzel próbálja elterelni a figyelmet arról, hogy nem folytatja le az ilyenkor szükséges vizsgálatokat.A Fidesz-KDNP óbudai frakciója pénteken arra kérte Kiss Lászlót, hogy küldjék el a vizsgálat dokumentumait és megállapításait a képviselőknek, illetve az ügy miatt hívjanak össze egy rendkívüli testületi ülést.Közokirat hamisítás, adócsalás és személyes adatokkal való visszaélés miatt nyomoznak egy önkormányzatok által megbízott temetkezési cégnél
Mindenki átélte már egy szerette, hozzátartozója vagy barátja elvesztését. És sokan estünk már át elhunyt családtagunk temetésének intézésén is. Az elvesztés fájdalmas napjaiban, a gyász mindennapi nehézségeivel küzdve hívjuk a markunkba nyomott névjegykártyára, vagy temetőkapura írt számot és aztán kifizetjük a temetést lebonyolító cég képviselője által bemondott összeget. Foglalkozik akkor ott azzal bárki, hogy mely tétel miért annyi, hogy szabályos-e a számla, amit kapott? Nagyon kevesen. Akkor minden fontosabb, így az anyagi kérdés eltörpül és ők ezt pontosan tudják. Hogy kerülhet egy látszólag ugyanolyan temetés hol 250 ezer, hol 600 ezer forintba? Ennyire szabad lenne a versenypiaci helyzet a temetkezésben? Egyáltalán miért fizetünk a vállalkozónak és miért a temetőnek? Lehetséges az, hogy ugyanabban a temetőben, ugyanannál a cégnél mások legyenek az árak és azok a helyi önkormányzati rendeletben foglaltaktól is különbözzenek? Úgy tűnik igen. A birtokunkba került adatok szerint három önkormányzat is szerződésben áll azzal az érdi temetkezési céggel, amely ellen a közelmúltban több hatósági bejelentést tettek adótrükközés, tisztességtelen vállalkozói magatartás, a gyászoló ügyfelek megtévesztése, sőt személyes adatokkal való visszaélés és okirat hamisítás miatt is. A cég körül történtek jól példázzák, milyen visszaélési lehetőségek vannak egy olyan iparágban, ahol minden együttműködés alapja a vak bizalom.Bejelentették a rendőrségen a hazugságfolyamban lubickoló Csőzik Lászlót (Videóval!)
Tarlós István példáján felbuzdulva az érdi Fidesz is bejelentést tett a rendőrségen, amiért egy sikeres programról folyamatosan hazudik az új baloldali városvezetés. Az érdi baloldal Csőzik László vezetésével évek óta hazugságkampányt folytat a csatornázási program ellen. Talán pszichés okai vannak ennek. Talán az az oka, hogy a 2006-ig tartó ciklusban Csőzik Lászlónak az akkori szocialista polgármester beosztottjaként egyetlen komoly feladat volt: tető alá hozni az érdi csatornaprogramot. Ez a feladat meghaladta a képességeit, kudarcot vallott – világított rá a Fidesz-KDNP szerdán, a feljelentést megelőző sajtótájékoztatóján.Ajánljuk még

















