feljelentés
Nyomozást rendelhetnek el Újbuda polgármestere ellen – Tényi István cikkünk alapján hivatali visszaélés bűntettének gyanúja miatt tett bejelentést
Hivatali visszaélés bűntett gyanúja miatt, ismeretlen elkövető ellen tett bejelentést Tényi István, a PestiSrácok.hu oldalán megjelent írásában foglaltak miatt. Mint ismert, portálunk július hó 3-én közölt beszámolót "Botrány Újbudán: a DK-s polgármester miatt több ezer gyerek étkeztetése kerül veszélybe" címmel. Ebben arról írtunk, hogy jogszerűtlenül, önkényesen készül szerződést bontani Újbuda polgármestere a kerületi közétkeztetésre szerződött céggel; a döntés komoly anyagi károkat okozhat az önkormányzatnak. A polgármestert láthatóan az sem érdekli, hogy ötezer kisiskolás étkeztetése is veszélybe kerül, mint ahogyan azt is figyelmen kívül hagyta, hogy új közbeszerzési eljárással, pályáztatás útján válasszák ki az új önkormányzati partnert. Bár a Demokratikus Koalíció politikusaként folyamatosan az átláthatóságról és az antikorrupcióról beszélt kampányában, az új céggel folytatott egyeztetésekről, tárgyalásokról még jegyzőkönyv sem készült.Feljelentették Karácsony Gergelyt, vizsgálódik a rendőrség
Horváth László Péter szigethalmi MIÉP-aktivista 2020. június 15-én tett feljelentést ismeretlen tettes ellen hűtlen kezelés bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt egy, a Lokálban megjelent cikk alapján. A Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztály Gazdaságvédelmi Alosztálya a feljelentést azóta áttette a Korrupciós és Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztályára. Az ügyben Karácsony Gergely érintettségét is vizsgálják, aki 2014 és 2019 között Zugló polgármestereként tevékenykedett, jelenleg pedig Budapest főpolgármestere.Tarlós István a PS-nek: Vállalom a politikai felelősséget
Tarlós István minden olyan, a korábbi ciklusokat érintő ügyben feljelentést tett hétfőn, amit a főváros vezetése korrupciógyanúra hivatkozva vizsgálna. A PestiSrácok.hu-nak Tarlós István leszögezte, hogy nem a mostani városvezetést kritizálja, viszont úgy gondolja: ha bármilyen ügyben felmerül a korrupció gyanúja, akkor azt ki kell vizsgálni.Baloldali aktivisták lopják a konzultációs íveket, a szolnoki Fidesz feljelentést tesz
Feljelentést tesz a Fidesz szolnoki szervezete, miután az interneten a napokban nyilvánosságra került egy videó, amely a nemzeti konzultációs kérdőívek eltulajdonítását mutatja be. A szolnoki közgyűlés Fidesz frakciójának vezetője szerint a nemzeti konzultációt az eddigiekhez képest hevesebben támadja az ellenzék, illetve a balliberális oldal, ez már Szolnokon is tapasztalható.Feljelentést tesz Érd volt polgármestere a meglincselésén poénkodó kommentelők miatt
Érd volt polgármestere élő videóban üzent a város jelenlegi balliberális vezetőjének, illetve azoknak a gyűlölködő kommentelőknek, akik az egykori polgármester nyilvános kivégzését vizionálták. A tavaly októberben ellenzékivé lett városban tetőfokára hágott már a gyűlöletkampány az egykori jobboldali vezetés ellen. A volt polgármester meglincselésére és akasztására történő buzdítás Csőzik László polgármesteri oldalán folyik, és nagyon úgy tűnik, hogy a jelenleg regnáló polgármestert ez egyáltalán nem is zavarja."Spiclitörvény" – Díjjal jutalmaznák a korrupciót bizonyító állampolgárokat
Elfogadta csütörtöki ülésén Hódmezővásárhely megyei jogú város közgyűlése azt a rendeletet, amely szerint legfeljebb százezer forintos díjat lehet adni annak, aki korrupcióról, törvényszegésről, bűncselekményről bizonyítékot tud szolgáltatni. A helyi Fidesz szerint a törvény az '50-es évek világát, a kommunizmus legsötétebb éveit idézi.Vadai a legfőbb ügyészhez fordult, rendőrségi feljelentés lett belőle
A Vadhajtások egyik cikke miatt tett fel kérdést Vadai Ágnes, a Demokratikus Koalíció képviselője a legfőbb ügyésznek, amit Polt Péter feljelentésként értékelt – írja a hvg.hu.Feljelentést tettek az idei Pride logója és a Szent Korona meggyalázása miatt
Feljelentést tett az idei Pride miatt a Szent Korona Rádió, mivel a rendezvény logójában a koronát az LMBTQ-közösség szivárványával ábrázolják. Közleményük szerint az ábrázolás provokáció, "a szakrális, keresztény Szent Koronát ezzel a jelképezni a Szent Korona súlyos meggyalázása".Ajánljuk még

















