Pesti Srácok

feljelentés

Az újszentiváni polgármesteri hivatal egy cégtemető, de a közfoglalkoztatási programmal is trükközhettek

Magyar ugar 2020 augusztus 25.
Tömegével jelenthettek be közfoglalkoztatottnak és vehették fel az utánuk járó állami támogatásokat a Csongrád-Csanád megyei Újszentivánon, az érintettek tudta nélkül – állítja Szabó Bálint, szegedi önkormányzati képviselő, a Likvid Kontroll Kft. vezetője egy feljelentésben, aki az ügy több panaszosát képviseli az újszentiváni közfoglalkoztatási programkapcsán. Szabó okirathamisítás, személyes adatokkal való visszaélés, valamint költségvetési csalás miatt fordult a hatósághoz. Az ügy egy fiatal férfi feljelentésével kezdődött, aki azt állítja, egy éven át volt papíron közfoglalkoztatott a falujában, miközben egyébként főállásban dolgozott egy cégnél. Azt, hogy visszaélhettek az adataival és aláhamisíthatták a nevét dokumentumokon, csak nemrég tudta meg. Szabó Bálint szerint nem ő az egyetlen. A jogász feljelentése szerint négyszer annyi közfoglalkoztatottat jelenthettek le huzamos időn keresztül, mint amennyit valójában foglalkoztattak. De nem csak ez hibádzik a Szeged közeli kistelepülés önkormányzati hivatalában. A polgármesteri hivatal szerinte más bűncselekményekben is érintett lehet, ugyanis állítja: gyakorlatilag a hivatal épülete egy cégtemető. Többek között a csődbűncselekménnyel vádolt Szeviép-vezérek rokonságának is volt ide bejegyezve egy igencsak furcsa, jó eséllyel pénzkimentést szolgáló cége.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!