Pesti Srácok

freedom house

A Freedom House szerint Magyarország már nem demokrácia, hanem hibrid rezsim

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 május 6.
Magyarország 2019-ben átcsúszott a félig szilárd demokráciák sorából a hibrid rezsimek közé – állapította meg a Freedom House friss, Nations in Transit című jelentése. Ebben a posztszovjet térség és az egykori keleti blokk államait vizsgálják abból a szempontból, hogy mennyire érvényesülnek a demokrácia alapelvei. Meghatározásuk szerint a hibrid rezsimekben tartanak ugyan választásokat, de törékenyek a demokratikus intézmények, és alapvető kihívások elé állítják a politikai és polgári szabadságjogokat. A jelentés a Balkán egy részét – Bosznia-Hercegovinát, Szerbiát, Koszovót, Montenegrót, Albániát, Észak-Macedóniát–, Ukrajnát, Moldovát és Georgiát (Grúziát) veszi Magyarországgal egy kalap alá. Ez az ötből a középső kategória. Az egykor szebb napokat is látott, mára balliberális propagandagépezetté silányult Freedom House jelentése az összes baloldali mantrát felsorolja; érződik rajta, hogy szerzői előbb az elérni kívánt pontszámokat állapították meg, majd kerestek azokhoz ismérveket. Kíváncsian várjuk, hogy a magyarországi ellenzék megünnepli-e a szabadság kibontakozó diadalát, a címben említett hibrid rezsim ugyanis enyhébbnek számít a diktatúránál, amelynek bevezetésével a Freedom House korábban már számos esetben megvádolta a magyar kormányt.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!