Pesti Srácok

gyurcsány ferenc

"Nehogy már a befőtt tegye el a nagymamát" - Kesztyűt dobott a baloldali törpepártok arcába az MSZP

Szarvas Szilveszter Magyar ugar 2016 november 30.
Hivatalosan egyelőre nem reagáltak az ellenzéki törpepártok az MSZP ma bejelentett baloldali előválasztási javaslatára, és a PestiSrácok.hu által megkérdezett ellenzéki politikusok szavaiból is inkább az derül ki, hogy a baloldalon továbbra is a marakodás, egymás kiszavazása és háttérbe szorítása a napi rutin. Ellenzéki forrásaink véleménye szerint a tét most az, hogy mely baloldali párt vezesse az esetleges 2018-as választási összefogást, miközben Gyurcsányék, Szigetváriék és Bokrosék is a szocialisták kárára kívánják elfogadtatni és lehetőséghez juttatni a jelöltjeiket. Az MSZP ma éppen ennek tett keresztbe, miután deklarálta, a parlamentbe jutási küszöböt átlépni akaró pártnak ki kell tudnia állítani 106 jelöltet, amelyre csak egy-két ellenzéki párt lenne képes. Portálunk úgy tudja, a háttérben a baloldali nanopártok nekiestek az MSZP-nek. "Minket vádolnak, miközben Karácsony Gergely előválasztásról szóló javaslata egymilliárd forintba kerülne, így a PM ötlete anyagilag és szervezéstechnikailag is életképtelen. Nehogy már az MSZP problémája legyen, hogy egyes pártok nem tudnak mind a 106 egyéni képviselői helyre jelöltet állítani. Nehogy már a befőtt tegye el a nagymamát" - szögezte le egyik szocialista forrásunk.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!