Pesti Srácok

gyurcsány ferenc

Ügyészek és bírák asszisztáltak egy félőrült miniszterelnöknek - Tíz éves a böszmebeszéd - 1. rész

SMSusánszky Mátyás Magyar ugar 2016 szeptember 17.
Morális és jogi értelemben is következmények nélkül maradhatott annak a politikai és ideológiai holdudvarnak a tevékenysége, amelyik a mai napig próbálja Gyurcsány Ferencet hősként beállítani - jelentette ki Schiffer András LMP-s politikus azon az őszödi beszéd tíz éves évfordulója kapcsán megtartott kerekasztal-beszélgetésen, ahonnan most a két ellentétes politikai oldalon álló előadó fontosabb gondolatait gyűjtöttük össze. Schiffer arról is beszélt, Gyurcsány a magukat szakértőként beállító baloldali politikusokat is magával rántotta, mert kiderült, nemcsak Gyurcsány játszik szerepeket, de frakciójának sem volt semmilyen identitása. Gulyás Gergely ugyanakkor arról beszélt, az MSZP megtehette volna, hogy kihátrál Gyurcsány Ferenc mögül, de ezt is csak azért tették meg, mert az őszödi beszéd kiszivárgott. A fideszes politikus szerint demokratikus hatalom a rendszerváltás után még sosem aljasodott le arra a szintre ahová Gyurcsány Ferenc és kormánya, amikor az erőszak elszabadult az utcákon. Az ügyészek és a bírák pedig, akiket azóta sem vontak felelősségre tulajdonképpen ahhoz asszisztáltak, hogy egy félőrült miniszterelnök megtarthassa a hatalmát. Gulyás Gergely ugyanakkor visszautasította, hogy az elszámoltatás a Fidesz miatt maradt volna el. Hangsúlyozta, éppen azon látszik, hogy Magyarországon visszaállt a demokrácia, hogy a Kormány politikai erőként megtette, amit törvényes keretek között megtehetett.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!