Pesti Srácok

homolya róbert

Amit még Karácsonyék is sunnyogva támogatnak – Itt a kormány nagyszabású közlekedésfejlesztési terve, amely úgy tűnik, az egyetlen járható út

SMSusánszky Mátyás Magyar ugar 2021 október 20.
A kamu méhlegelők és néhány liter sárga festék szétlocsolása nem oldja meg a főváros közlekedési problémáit, a kormány nagy volumenű, mintegy tizenkét éves megvalósítási határidejű közlekedésfejlesztési, fejlesztési koncepciója ugyanakkor leveszi a várostervezés megerőltető feladatának gondját Karácsony Gergely és csapatának vállairól. A főpolgármester (ex-miniszterelnök-jelölt-jelölt) jóvoltából nap mint nap megtapasztalható közlekedési káosz is rámutat arra: teljesen újra kell gondolni a főváros közlekedését, egyensúlyt teremtve a közösségi, autós, biciklis és gyalogos forgalom között. A szerdai sajtótájékoztatón részletesen is ismertetett koncepció volumene merész, ugyanakkor a megszólalók egyöntetű véleménye szerint másképp képtelen lesz tovább fejlődni és normalizálódni az ország fővárosának közlekedése, ráadásul a klímacélok is teljesíthetetlenné válnak. Miközben ízlelgetjük a Nyugatit a Déli pályaudvarral összekötő vasúti alagút, vagy a földalatti vasúti közlekedés fölötti, a MÁV rozsdaövezetét felváltó zöld óriáspark létesítésének gondolatát, már csak elöljáróban is rögzítsük: miközben a balliberális vezetés a fővárost elnyomó kormány miatt hisztériázik, Karácsonyék a háttérben beálltak a koncepció mögé, hiszen minden engedélyt megszavaznak. Már csak az a kérdés, miért szégyelli a főpolgármester és köre, hogy saját ötletek híján legalább a kormány elképzeléseit támogatják, még ha sunnyogva is...
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!