Pesti Srácok

hoppál péter

Hollik a Homonnay-ügyről: a DK-sok jobban gyűlölnek minket, mint amennyire szeretik a hazájukat (PS-videó!)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2020 március 9.
Honnan tudhatja a mai baloldali magyar közéletben valaki, hogy óriásit hibázott és félrement a viccesnek(?) szánt megjegyzése? Onnan, hogy még az ellenzéki heccpolitika bajnoka, mindenki kedvenc Tordai Bencéje is elhatárolódik tőle. Így járt az Ezalényeg.hu névtelenségbe burkolózó szerkesztője, aki szellemesnek találta a nemzetközi nőnap előtt pár nappal- illetve arra különös tekintettel- megosztani a Facebookon a portál egyik, Rácz Zsófia helyettes államtitkárról szóló, egyébként erősen lejárató stílusú beszólását. Bár az eset óta már több nap eltelt, hivatalos bocsánatkérés nem történt az ügyben, és a parlamenti ellenzék sem igyekezett különösebben elhatárolódni az MSZP-közeli portál nyíltan megalázó és szexista megjegyzésétől. Ezért a PestiSrácok.hu stábja az országgyűlés hétfői ülésén járt utána, mit gondolnak az esetről az ellenzéki és kormányoldalon. Portálunk megszólaltatta Hollik Istvánt, a Fidesz kommunikációs igazgatóját Homonnay Gergely DK-s főtroll legutóbbi Fidesz-gyilkolós poénkodása kapcsán, melyet a politikus úgy kommentált, a "DK-sok sokadjára bizonyítják be, hogy jobban gyűlölnek minket, mint amennyire szeretik a hazájukat". Hollik hasonlóan lesújtó véleményt fogalmazott meg az ellenzéki sajtóról is, az Index legfrissebb álhíre kapcsán, amelyben arról írnak, hogy az orvosi kezelést elutasító két iráni fiatal a magyar egészségügy rossz állapota miatt tagadta meg a hatóságokkal való együttműködést. Hoppál Péter országgyűlési képviselő ennek kapcsán portálunknak megjegyezte, "mindent kinézek a baloldali újságírásból, azt is, hogy ebből politikai hasznot akarnak csinálni".
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!