Pesti Srácok

kárpátaljai magyarság

Felrobbant az internet - Egyszerre harmincan követték online a CEU-s tüntetők titkos előadását (PS-videó!)

Csibra Tibor Magyar ugar 2018 november 26.
Nikola Gruevszki Magyarország által biztosított menekültstátuszában és a hajléktalanoknak kitörési lehetőséget adó új törvényben találta meg egyebek mellett igazodási pontjait az Országgyűlés hétfői vitanapján az ellenzék. A tavasszal csúfos vereséget szenvedett alakulat érezhetően egyetért abban, hogy a volt macedón miniszterelnököt a jogszabályok világos rendelkezései ellenére is ki kéne adnunk hazájának, ahol a jelenlegi hatalom politikai alapú, leszámolással felérő bosszúra készül ellene. Az otthontalanok megsegítésére a legjobb módszer, ha hagyjuk őket, hogy továbbra is az aluljárókban feküdjenek – mondta a vitában a jelenleg a Párbeszédet erősítő Burány Sándor, másképp látja ezt viszont a PestiSrácok.hu stábja által megszólaltatott LMP-s Ungár Péter, és a Jobbik szóvivője, Mirkóczki Ádám, akik szerint helyes, hogy a kormány végre elkezdte kezelni a tarthatatlan helyzetet. Portálunk járt az Éppen Aktuális Világforradalom helyszínén, a Kossuth téren; a CEU-s tüntetők egyetlen, magyarul is beszélő demonstrálójától megtudtuk, hogy az egyik titkos előadásukat – legalábbis nekünk nem engedték meg, hogy belehallgassunk – nem kevesebb, mint harmincan (H.A.R.M.I.N.C.A.N.!!!!) követték figyelemmel online, ami őket minden kétséget kizáró bizalommal töltötte el. Az internetet felrobbantó nézőszám is bizonyíték arra, hogy a CEU genderszakának Bécsbe költöztetése Jelenleg A Világ Legfontosabb Ügye.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!