Pesti Srácok

kártalanítás

"Igazi kommunista tempó" - üzeni a Szeviép károsult, akit Botka önkormányzati lapjában szinte "köröznek"!

Magyar ugar 2020 február 3.
Miközben tombol a botrány a Szeviép-vezéreket felmentő, Botka hivatalával talán túl sokféle kapcsolatban álló bírók körül, az önkormányzat adófizetők pénzéből fenntartott lapja ismételten a károsultakat üti, rágalmazza, azt állítva, hogy az állami kártalanításban olyanok kaptak ingyenpénzt, akik még csak nem is károsultak. A cikk mellé illusztrációként elhelyezték a kártalanításkor Lázár János videójában megszólaló férfit, olyan képaláírással, ami a rendőrségi körözési híreket idézi. Az olvasókat kérik, hogy írjon, aki felismeri a képen látható férfit. A Szeged város honlapján működő önkormányzat által kiadott hírportál két éve keresi a kártalanított és ezt arcával nyíltan vállaló férfit, de nem sikerült megtalálniuk. A PestiSrácoknak néhány óra alatt sikerült. Nem is volt nehéz, Barabás János ugyanis a Lázár videó előtt is nyíltan vállalta károsult voltát és történetét, sajtóban is nyilatkozott, sőt nyilvános fotón is szerepelt, névvel együtt, amikor kárigényét leadta a kormányhivatalban. A vállalkozó portálunknak azt mondta, javasolja Botka Lászlónak, hogy Interpollal is köröztesse. Hozzátette, ő nem fél a szegedi polip csápjaitól, sok károsult társával ellentétben, akik ellehetetlenítéstől tartva nem mertek megszólalni. Ő most a nevükben is kikéri magának a padlás söprő kommunisták módszereit idéző számonkérést, amiért túl merték élni, hogy a Szeviép nem fizette ki az elvégzett munkájukat.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!