Pesti Srácok

képmutatás

Nyomul a kamulicitálás: tényleg minden Nyugat-Európában élő és dolgozó magyar momentumos? Lehoczki Ádám a Karanténvlogban

Magyar ugar 2021 április 10.
Szabó Gergő és vendégei ma Lehoczki Ádámmal beszélgettek, a XV. kerület fideszes frakcióvezetője pedig az ottani állapotokról is lerántotta a leplet. Cs. Németh Angéla, Rákospalota DK-s polgármestere sok szépet mond, azonban keveset tesz a sértődött személyeskedésen és a mutogatáson kívül. Mozgalmas héten vagyunk túl, hiszen a Petry-ügy már diplomáciai botránnyá fajult, a lényeg azonban a srácok szerint továbbra is egyértelmű: a liberális oldal kimondhatja a véleményét, a nemzeti oldal ezért büntetésre számíthat. A Karanténvlog mostanában ritkán foglalkozik Gyurcsány Ferenccel, azonban néha a szemkilövetőt sem hagyhatjuk ki, legutóbb ugyanis ismét aljas fenyegetéseivel hívta fel magára a figyelmet, amelyet a kettős mérce jegyében természetesen retorzió nélkül megtehetett. Vajon ha egy jobboldali politikus beszél ilyesmiről, ugyanez történt volna? A műsorban Szabó Gergőék kivesézték Fekete-Győr András külföldi magyarokról szóló demagóg videóját, amelyben azt sugallta, hogy szinte minden Nyugat-Európában dolgozó és élő magyar ellenzéki, és mindannyian az Orbán-kormány miatt hagyták el hazájukat. Természetesen ezt gyorsan cáfolták a műsor szereplői, és emlékeztettek arra, hogy aki valóban elmenekült Magyarországról, azok a Gyurcsány-éra alatt, 2010 előtt hagyták el az országot, és az sem megvetendő tény, hogy többen költöznek haza minden évben, mint ahányan elhagyják az országot. A Karanténvlog végül megemlékezett Kerpel-Fronius Gábor újabb nagy lebőgéséről és Harangozó Tamás szocialista országgyűlési képviselő hazug gyalázkodásáról.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!