Pesti Srácok

kossuth tér

Szomorújáték a Kossuth téren, avagy négyfős sátortábor a Parlament előtt (PS-Videó!)

Magyar ugar 2018 augusztus 6.
Hetek óta kitartóan demonstrál egy maroknyi "civil" az Országház előtt. De még ők sem értenek egyet egymással. Azt mondják, konfliktusuk óta nem törődnek a másikkal. Kvázi mindenki szajkózza a saját mondandóját. A Kossuth tér egyik oldalán magányos nő tüntet, második hete, ahogy mondja, a "jogbiztonságért". Tőle ötven méterre hárman harcolnak a "magyarság eltiprása ellen", a devizahitelek eltörléséért és a kilakoltatások leállításáért: egy középkorú asszony az állandó arc, már harmadik hete. Állítása szerint van olyan nap, hogy húszan is csatlakoznak hozzá, ma épp két idős úr volt a társa. Egy dologban egyetértenek a két külön sátortábor lakói, hogy a végsőkig ki kell tartani, mert kötelességük, hogy megmentsék Magyarországot. Hogy mitől? Az nekünk nem volt teljesen világos, de az elhangzott párbeszédekből önök talán többet megértenek majd. Mi a "Hunvald György és Orbán Viktor unokatestvérek", a "magyarok szándékos hajléktalanná tétele", majd "a szállókon lakók állítólagos elgázosítása" és "a Gyurcsány-Orbán kormány által bevezetett devizahitelek" tézisei között elveszítettük a fonalat. A kitartó demonstrálók élvezik a helyzetet. Azt mondták, lassan népszerűbbek, mint Jane Fonda. Mi ebből csak annyit láttunk, hogy néhány külföldi turista mosolyogva fényképezte őket. Ha nekik jó is ez így - hisz senki sem háborgatja őket - mi azért aggódunk az egészségükért, hiszen ebben a 35 fokos hőségben, árnyék nélkül, a tűző napon, ott, a Parlament előtti tér kövén nagyon könnyű napszúrást kapni. Meg amiatt is aggódunk, hogy önök azt hiszik, egy sokak számára komoly problémát - mint múltkori cikkünkben - nevetségessé akarunk tenni. Nem. Amit önök látnak, az végtelenül szomorú.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!