Pesti Srácok

kossuth tér

A koronát is el akarták lopni a Kossuth téren őrjöngő ellenzékiek, végül elég volt nekik egy kis paprikaspray

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2018 december 12.
Csaknem 1000-1500 ember gyűlt össze este nyolcra a Kossuth téren, ahol a Parlament épületét védő rendőrsorfallal néztek farkasszemet. Több felszólaló, köztük például az "Oktogon közösség" képviselője bejelentette, hogy január 1-ig fognak tüntetni a Parlament előtt. A tüntetők több kisebb rohamot indítottak a rendőrsorfal ellen, de egy centit sem sikerült előre jutniuk. Az Index és a Népszava élő videótudósítása és a helyszínen tartózkodó kollégáink szerint a tüntetők a "Pribékek, fasiszta pribékek, azok vagytok", "Rabszolgák", "Rohadt geci rendőrök" mellett egyéb válogatott szitkokat is szórtak a munkájukat végző egyenruhásokra, akik este kilenc órára már egyre többen lettek, és megjelentek a beöltözött rohamrendőrök is. Az őrjöngő tömeg egy része be akart törni a Parlamentbe, azzal a felkiáltással, hogy "hozzuk ki a koronát", végül az ország karácsonyfáját és az alatta elhelyezett szánkókat rongálták meg. A rohamrendőrök végül paprikasprayval oszlatták fel a törő-zúzó randalírozókat, többeket letepertek és előállítottak. A dühöngők egy része a Deák tér felé indulva rongálta tovább a közterületeket a hajnali órákban. A koronát ellopni akaró, önmagukból kivetkőzött embereknek a háttérből több politikus, köztük Szél Bernadett, az LMP egykori kormányfő-jelöltje is drukkolt.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!