Pesti Srácok

közúti baleset

Az Auschwitzban a győzelem jelét mutató jobbikos haver vezethette a balesetet okozó Jakab Péter kocsiját

Magyar ugar 2021 február 23.
Ahogy tegnap beszámoltunk róla, Jakab Péter szolgálati autója baleset részese volt az Árpád hídnál a kora délutáni órákban. Stábunk egy forgatásról tartott a szerkesztőségbe, amikor észrevettük az összetört kocsikat. Jakab Péter hergelő posztja ellenére senkinek nem történt semmi baja, ezt onnan láttuk, hogy vígan járt-kelt a Jobbik elnöke, csak láthatóan nem örült a PestiSrácok.hu-nak. Ez talán érthető is, hiszen információink szerint az autót nem ő vezette, hanem Hajnády Kristóf, aki Auschwitzban még a győzelem jelét mutogatta, majd a neonáci nézeteket akkoriban erőteljesen megjutalmazó Jobbikban előre is törhetett, míg végül a későbbi egri jobbikos polgármester, Mirkóczki Ádám mellett találta meg a helyét. Úgy látszik, volt még onnan is előre, a nagy néppártosodás közben azért a kisnyilasok kezét sem engedik el Jakabék, ki tudja egy-egy közös parizerezés közben a jobb kéz is előrelendülhet néha a régi idők örömére. A PestiTV felvételén ugyan nem látszik egyértelműen a figura, de a Mandiner korábbi cikkében közölt fotók alapján világos, hogy Hajnády ott volt a balaset helyszínén, azt pedig maga Jakab állítja, hogy nem ő, hanem egy férfi vezette a Skoda Octavia típusú kocsit. Információnk szerint egyébként Jakab sofőrje elismerte, hogy ő volt a vétkes, ami a videó alapján nem is igen kérdéses. A korábban neonáci Hajnády ma - Facebook-oldala szerint - a Jobbik-frakció munkatársa, s újabban költővé is előlépett. Küldetéstudatos, gyermeteg verseit- szerencsétlenségünkre - közzé is teszi.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!