Pesti Srácok

külgazdasági és külügyminisztérium

Gambiától Peruig - A világ legszegényebb nyomornegyedeiben szolgált a magyar apáca

Vesztegzár 2020 május 31.
M. Fidelis nővér már kamaszként tudta, hogy Istennek és az elesettek szolgálatának akarja szentelni az életét. A katolikus szerzetes apáca alig 40 éves és már a világ két igen szegényhelyén szolgált. Húszas évei elején Gambiában tanította a nehéz körülmények között élő, afrikai családok gyermekeit, nem régiben pedig Peruban, Lima külvárosában egy egyház által működtetett délutáni iskolában vigyázta, segítette, neveltecivil segítőjével a Dél-Amerika szabados világában szocializálódott gyermekeket és fiatalokat. Itt, a limai nyomornegyedben - ahol nem csak az ennivaló isteni adomány, hanem a tiszta, iható víz is, amikor adatik - érte az egész világot megbénító koronavírus-járvány kitörése. M. Fidelis nővér annak a 74 magyarnak az egyike, akiket a legnehezebb módon, de sikerrel menekített haza a nagykövetség illetve a magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium. Bár először maradni akart, azok mellett, akik támogatására elhívta az Úr, a napról napra bizonytalanabbá váló körülmények és a Rend hazahívó szava végül rövidre vágta az egész életében áhított missziót - de mint mondja, csak időszakosan. Mert már most várja, mikor térhet vissza Peruba, hogy befejezze az elkezdett munkát. Nem csak a szolgálatot, hanem hogy felépíthessék a megálmodott napközi-iskolát.

Budai Gyula kiakadt: ordas hazugságokkal etetik olvasóikat a balliberális sajtó munkatársai

Magyar ugar 2020 április 18.
A külügyminisztérium és a nagykövetségek nagy erőfeszítések árán és sok esetben a lehetetlennel szembenézve hoztak haza külföldön rekedt magyarokat, az Index és a velük hasonszőrű balliberális portálok még ebben a helyzetben is csak azt keresték, hogyan tudnak a magyar kormányról negatívat, lejárató dezinformációt közölni. Mi sem mutatja jobban, hogyan működik a balliberális álhírgyár, mint az Index újságírójának, Dezső Andrásnak az esete a Peruból hazamenekített magyarokkal. "A koronavírus járvány elterjedése miatt világszerte elrendelt karanténok, határzárak, leállított légiközlekedés következtében 70 magyar állampolgár rekedt Peruban, közülük sokan ott is a legelképesztőbb helyeken, például a dzsungelben. Hazaszállításuk megszervezése szinte lehetetlennek tűnő küldetés volt - amiről az Index még csak véletlenül sem a valóságnak megfelelően akart beszámolni. Újságírójuk egészen aljas eszközöket bevetve férkőzött be a nehéz helyzetbe került magyarok zárt online közösségi csoportjába, hogy ott olyan információkat próbáljon kicsikarni, ami alapján majd leírhatja: mennyire szenvednek szegény külföldön rekedt magyarok, mert a magyar kormány nem segít nekik hazajutni" - mondta a PestiSrácoknak Budai Gyula. A Fidesz országgyűlési képviselője, aki a Külgazdasági és Külügyminisztérium munkatársa, azt állítja, hogy mindeközben sem a perui nagykövetséget, sem pedig a külügyi tárcát nem kereste meg az Index, csak azután, hogy lebuktak. Budai Gyula természetesen számon kérte a ballib portál újságíróját - akivel mellesleg nem is ez volt az első konfliktusa - álhírgyártás miatt. A portál akciója végül zátonyra futott, és ha már dehonesztálót nem írhattak a Peruban rekedt magyarokról, inkább semmit sem írtak.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!