Pesti Srácok

Vedd és védd a hazait (PS-videó!)

A hazai termékek és termelők védelmét a jobboldali kormányok mindig is kiemelt feladatuknak tekintették. A magyarországi kistermelők azt mondják, érzik, hogy van miért dolgozzanak és nehéz helyzetekben sincsenek egyedül. Az elmúlt tíz évben kormányzati segítséget kaptak a multikkal és a külföldről beömlő silány minőségű, de olcsó import élelmiszerekkel való harcokban, megerősödött a pozíciójuk. A kommunikációnak is köszönhetően a magyar vásárlók is egyre tudatosabbak, keresik a hazai termékeket a polcokon. A koronavírus-járvány az élelmiszer-ágazatot is megviselte, főleg azokat, akik piacokat veszítettek azáltal, hogy nem tudtak exportpartnereiknek szállítani. Ezeket a vállalkozásokat segíti most versenyképesség-növelő támogatással a Külgazdasági és Külügyminisztérium. Budai Gyula országgyűlési képviselő, a külügyminisztérium külső piacok fejlesztéséért és koordinálásáért felelős miniszteri biztosa, aki a Vedd a Hazait, Védd a Hazait kampányhoz is csatlakozott, a külügy által támogatott gazdaságokat, üzemeket járja az országban. Legutóbbi útjára mi is elkísértük.

A riportot László Petra és Füssy Angéla készítette

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.