lmp
Deák Dániel: Így lett Szabó Tímea "Kabul Rózsája" (Videóval!)
Miért becézik sokan "Kabul Rózsájának" Szabó Tímeát? – teszi fel a kérdést legfrissebb videójában Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője. A politológus a Párbeszéd társelnökének szokatlan karrierjét foglalta össze néhány percben a PestiSrácok.hu "Kik vagytok ti? Külföldiek a magyar politikai életben" cikksorozata alapján. Ebben Szabó Tímea afganisztáni kiküldetésétől kezdve az LMP szétveréséig számos ponton bukkannak fel külföldi szálak. A Párbeszéd országgyűlési képviselőjéről akár egy James Bond-film szereplőjét is mintázhatnánk, aki gyenge nőként már háborús konfliktusok megoldásában vesz részt, sőt, az afgán kormány felállításában is segédkezik. De vajon hogyan kerül a magyar lány Amerikába, majd rövid idő múlva Pakisztánba? Miért költözik Kabulba, hogyan segédkezik “civil” szervezeteknek nyomást gyakorolni a politikai erőkre? És miért hagyja ott az afgánokat, akikbe saját bevallása szerint is beleszeretett? Hogyan landol végül Budapesten a Helsinki Bizottság tagjaként és tűnik fel újra, mint a Humanista Párt EP-képviselője? Mikor dönti el, hogy politikai pályán tevékenykedik tovább úgy, hogy egyébként egy interjúban arról beszél, hogy ez nagyon messze áll tőle? Miért alapít pártot, hogyan lesz önálló politikai entitás és miért titkolja jobbikos férjét? Kicsoda valójában Szabó Tímea? A PestiSrácok.hu tényfeltáró sorozata után most Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője kereste ezekre a kérdésekre a választ.Karácsony zászlaja alatt egyesülne az MSZP, az LMP és a Párbeszéd?
A Válasz Online feltételezése szerint az előválasztás körüli nyilvános viták a valóságban olyan mélyben zajló nagy folyamatokra mutatnak rá, amelyek célja sokkal inkább az ellenzéken belüli hatalmi központok kirajzolása, melyben három tényező játszik kulcsszerepet: Karácsony Gergely mozgalma, a Jobbik és a DK, mely mindhárom erő az ellenzéken belüli vezető szerepet szeretné megszerezni. Az újság leszögezi: ha 2022-ben valamilyen csoda folytán győz az ellenzék, biztosan nem hatpárti koalíció fog alakulni. Karácsony Gergely 99 mozgalma ugyanis részint arra szolgál, hogy testet és tömeget adjon az MSZP, az LMP és a Párbeszéd gyors egybeolvadásának, és ez legyen a majdani vezérhajó – írja a lap.Az LMP szerint a kormány nemzetinek hazudja magát – Keresztes: a kormány szembemegy a magyar emberek érdekeivel
Az LMP szerint nincs annál veszélyesebb, mint amikor egy kormány magát nemzetinek hazudja, de sorra olyan döntéseket hoz, amelyek szembemennek a magyar nemzeti érdekekkel – mondta az ellenzéki párt frakcióvezetője szombaton, a Facebookon közvetített sajtótájékoztatón.Kiadták az ellenzéki összefogás közös programtervezetét
Kiadták a hatpárti ellenzéki összefogás közös programtervezetét, ami A Közös Alap weboldalán található közlemény szerint a választók véleménye után lesz majd véglegesítve. A közleményben azt írják, hogy a DK–Jobbik–LMP–Momentum–MSZP–Párbeszéd formáció tagjai között hónapok óta tart az egyeztetés. Azt akartuk, hogy minden mondata olyan legyen, amelyben mindegyikünk egyetért; amelyben mindannyiunk szempontjai érvényesülnek – írják a weboldalon.Júliustól októberig tartják meg az ellenzéki előválasztási jelölti vitákat
Az ellenzéki szövetség pártjai július 26. és október 10. között tartják meg a jövő évi parlamenti voksolás előválasztási jelölti vitáit. A hat érintett párt közös vitaszabályzatot alkot – közölte a DK, a Jobbik, az LMP, a Momentum, az MSZP és a Párbeszéd szombaton az MTI-vel.Így pajzsolta az adócsaló, maffiakörökkel kvaterkázó Czeglédy Csabát Ungár Péter a Polbeatben (Ungár-Nacsa vita!)
Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője és Nacsa Lőrinc, a KDNP politikusa voltak a legutóbbi Plebejus Polbeat vendégei, melyben a baloldal maffiakapcsolatai is terítékre kerültek, mikor az ellenzéki összeborulás szombathelyi előválasztási műsorát vesézték ki. Ungár Péter ugyanis az adócsaló Czeglédy Csabával száll ringbe az előválasztás során, Czeglédyt viszont egy nyilvánosságra kerülő hangfelvétel szerint is saját jelöltjének tekinti az alvilág. A szombathelyi helyzet ugyanakkor számtalan morális kérdést is felvet, hiszen ha a legvalószínűbb forgatókönyv érvényesül majd, miszerint a DK nyomásának megfelelően Czeglédy lesz az összellenzéki jelölt, akkor a Schiffer András idején még némi erkölcsi tartással rendelkező LMP teljes mellszélességgel fogja támogatni Czeglédy kampányát, így Ungár Péter könnyen egy bűnöző szárnysegédjévé válhat.Schiffer: Semmi kedvem asszisztálni a 2010 előtti hegemón elitcsoportok restaurációjához
Kemény kritikával illette az ellenzéki összeborulást Schiffer András egy lapinterjúban, melyből a közösségi oldalán osztott meg részleteket. A volt országgyűlési képviselő, aki évekkel ezelőtt kivonult a hivatalos politikából egykori pártját, az LMP-t és a Jobbikot is ostorozta amiatt, hogy jelenleg egy követ fújnak a 2010 előtti elit meghatározó alakjaival. Leszögezte, hogy akármennyire is irtózik a NER-től semmi kedve hozzájárulni a 2010 előtti hegemón elitcsoportok restaurációjához. A magát baloldalinak valló Schiffer arra is rámutatott, hogy a szocializmus összeomlása után számos országban a baloldali bőrbe bújt pártok patrióta irányt vettek, ám a magyar nómenklatúra már a nyolcvanas években sem hitt semmiben, készséggel kiszolgált viszont bármikor, bármilyen külső erőt, akitől előnyt remélhetett.Csizmadia Tamás jogász, publicista az ellenzék szerint olyan veszélyes, mint a koronavírus
Egész frontos támadást indított Csizmadia Tamás jogász-publicista ellen a balliberális gittegylet színe-java a hétvégén. A jobboldali megmondóember azért került célkeresztbe, mert kritizálni merészelte a szombathelyi szocialista városvezetést amiatt, mert olyan oltópontok felállítását tervezték, amelyek nem rendelkeztek megfelelő engedéllyel a feladat ellátására. Csizmadia Tamás rendszeresen publikál portálunkon, valamint a PestiTV állandó vendégeként fejti ki markáns véleményét az ellenzékről. Úgy tűnik, a "véleménynyilvánítás szabadságához" csak nekik van joguk, Csizmadia Tamásnak viszont nincs, ezért bűnhődnie kell - legalábbis a balliberális alkotmányos rendszer rögtönítélő bírái szerint, akik összehangolt támadással próbáltak elégtételt venni a publicistán.Félmillió forintot kért a betegek adataiért a baloldali háziorvos, Kiss Csaba
Korábban Csongrád-Csanád megyében dolgozott, Eperjes polgármestere és a falu, valamint Árpádhalom háziorvosa is volt az egymillió forintra büntetett Kiss Csaba, az az erdőkertesi háziorvos, aki megtagadta a koronavírus elleni vakcina beadását a pácienseinek. Amikor 2015-ben a szentesi járásban felmondott, magával vitte nyolcszáz beteg összes adatát, mondván, az az ő szellemi terméke. A helyettesítő orvos akkor több információval rendelkezett egy újszülöttről, mint a nyolcvanéves emberekről – írja cikkében a Délmagyarország.Ajánljuk még

















