Pesti Srácok

lmp

Minél jelentéktelenebb az Együtt, Szabó Szabolcs annál erősebbnek érzi magát

Csibra Tibor Forró drót 2018 május 23.
Tűrhetetlen, hogy néhány nappal a negyedik Orbán-kormány megalakulása után sincs még mindig a finnországi szinten a magyar oktatás – hangoztatta szerdai sajtótájékoztatóján Szabó Szabolcs. Az áprilisi országgyűlési választáson fél százalékot összegründoló Együtt egyetlen egyéniben mandátumot szerzett képviselője – aki a történelmi pillanatot megérezve azonnal be is ült az LMP-frakcióba – annyira a szívén viseli az oktatás helyzetét, hogy az LMP-s képviselőkkel együtt beadványt juttat el az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) új vezetőjéhez. Kásler Miklóshoz. Szabóék azt szeretnék, ha mégis lenne önálló oktatási tárca, és azért mindent meg is tesznek. Az igyekezetben felfedezhető az a hungarikum, hogy a választásokat csúnya zakóval abszolváló ellenzéki pártok törpefrakciói szeretnék előírni, hogy a harmadik kétharmados felhatalmazással megválasztott kormány milyen minisztériumokat hozzon létre, és azok milyen szempontok szerint végezzék a munkájukat. Szabó Szabolcs a PestiSrácok.hu kérdésére némileg kitérő válaszokat adott az olyan kérdéseinkre, hogy a fentiek fényében alkalmasnak találják-e Kásler Miklóst az Emmi vezetésére, vagy például mit szól ahhoz, hogy Schiffer András egyebek mellett Szabó miatt hagyta ott az LMP-t. Szabó Szabolcstól igyekeztünk megtudni azt is, hogy mi lesz a súlyos adóssággal küzdő Együtt sorsa, kérdésünkre a politikus nem zárta ki pártja csődeljárását.
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.