Pesti Srácok

magyarországi zsidóság

A magyar zsidóság ma biztonságban érzi magát - Breuer Péter a Boomerlázadásban

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2022 február 15.
A február 14-ei Boomerlázadás vendége Breuer Péter, a Heti TV hírigazgatója volt, aki beszámolt arról, hogy a csatornája, Európa egyetlen zsidó televíziója újra otthonra talált, miután Erzsébetváros DK-s polgármestere, Niedermüller Péter felmondta a Heti TV bérleti szerződését. Az adásban szóba került az is, hogy Orbán Viktor miniszterelnök az antiszemitizmussal szemben nulla toleranciát hirdetett, mégis a Gyurcsány Ferenc által vezetett balliberális oldal szítja a zsidók elleni gyűlöletet. Legutóbb a magát kereszténynek hazudó Márki-Zay Péter, ellenzéki miniszterelnök-jelölt zsidózott, mint ahogy Baranyi Krisztina, Ferencváros baloldali polgármestere is nyíltan antiszemita megjegyzéseket tett. De miért is történhetne ez másképpen, amikor Gyurcsány Ferenc, a szivárványkoalíció vezetője a szerencsi időközi választáson támogatta a nyíltan rasszista Bíró Lászlót, vagy a fajgyűlölő jobbikos Tóth Pétert Szegeden. Breuer Péter magát nemzeti gondolkodású zsidónak tartja, mint ahogy Magyarországon a zsidó emberek is mindig nemzeti gondolkodásúak voltak. Emellett a műsorban kitértek arra is, hogy hazánkat támadják az Európai Unióból és Nyugatról azzal, hogy rasszista, antiszemita, de aki ezt állítja – emelte ki a Heti TV hírigazgatója – az hazudik, hiszen Londonból, Párizsból, és a világ több részéből jönnek Magyarországra zsidó emberek, mert itt biztonságban érzik magukat. Breuer Péter azt is megjegyezte, hogy a most következő országgyűlési választásokon nem szabad a balos mezbe öltözött nácikra szavazni – akik nem szolgálni, hanem uralkodni akarnak –, mert tönkreteszik mindannak a 12 évnek az eredményét, amit a konzervatív, keresztény, nemzeti politikai közösség létrehozott.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!