navracsics tibor
Navracsics szerint a kisvárosokat célzó fejlesztési programokra van szükség
A kisvárosokat célzó fejlesztési programokra van szükség, mert az utóbbi években mintha kicsit háttérbe szorultak volna a források elosztásánál, s ezt orvosolni kell a következő években – hangsúlyozta a területfejlesztési miniszter a Szabolcs Napok rendezvénysorozat pénteki megnyitóján, a Fejér vármegyei Pusztaszabolcs várossá nyilvánításának 15. évfordulóján.Navracsics Tibor: az egyetem nem a tudás elefántcsonttornya, be kell kapcsolódjon a térség életébe
Az egyetem ma már nem csupán elméleti kutatóközpont, nem a tudás elefántcsonttornya, hanem olyan intézmény, amelynek egyre inkább be kell kapcsolódnia az adott térség gazdasági, tudományos és kulturális életébe – mondta a területfejlesztési miniszter csütörtökön, Tusnádfürdőn.Navracsics Tibor: a természet csodája tárul elénk a Nimród 111 fotókiállításon
A Várpalotai Thury-vár ad otthont a Nimród 111 fotókiállításnak, amelynek anyagát a 111. évfolyamába lépett Nimród vadászújság fotósainak, illusztrátorainak képeiből válogatták. A megnyitón a területfejlesztési miniszter azt hangsúlyozta, hogy a természeti csodákra hívja fel a figyelmet a tárlat. Navracsics Tibor kiemelte, hogy akárcsak a kiállításnak keretet adó Európa Kulturális Fővárosa programsorozat (EKF) tervezésekor, vadászat esetén is a fenntarthatóság, az értékek tisztelete az egyik fontos mozgatórugó. Mint mondta, egy séta a természetben ünnep lehet a mindennapok közepette, amikor az ember észreveszi a természet szépségét. Ugyanígy ünnep az EKF programsorozat is, amely az épített környezetünk szépségeire és kulturális értékeinkre hívja fel a figyelmet - tette hozzá a miniszter.Navracsics Tibor: cél az egyes területi specialitásokra érzékeny fejlesztéspolitika kialakítása
A kormány célja, hogy Magyarországon ismét olyan fejlesztéspolitika legyen, amely érzékeny az egyes területi specialitásokra – mondta a területfejlesztési miniszter csütörtökön, Győrben, a Széchenyi István Egyetem (SZE) és a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében megrendezett Víz, amit akartunk elnevezésű eseményen.Navracsics Tibor: az európai integráció a közös identitás problémájával szembesül
Az európai integráció legnagyobb problémája, hogy a közös identitás hiányával szembesül. A magyaroknak fontos a meglévő etnikum alapú, nyelvhasználaton alapú közös identitás – mondta Navracsics Tibor szerdán, Budapesten, a Századvég által szervezett kerekasztal-beszélgetésen.Nemzeti identitás és európaiság nem kizárják, hanem erősítik egymást
A nemzeti identitás nem kizárólagos, hiszen létezik mellette helyi, regionális, vallási identitás, így létezhet nemzetek feletti, európai identitás is. A nemzeti identitás nem kizárólagos, hiszen létezik mellette helyi, regionális, vallási identitás, így létezhet nemzetek feletti, európai identitás is - mondta dr. Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter Veszprémben, A múltban gyökerező identitás jelene és jövője című konferencián. Európa Kulturális Fővárosában négy napon át 150 előadást hallgathatnak meg a résztvevők. Többek között arról, mit jelent az identitás irodalomban, művészetben, politikában és a mindennapi életünkben.Navracsics Tibor: az ajkai kórház az egészségügy élvonalába kerül a fejlesztések révén
Az ajkai kórház az elmúlt évek fejlesztéseinek köszönhetően a magyar és az európai egészségügy élvonalába kerül - hangsúlyozta a területfejlesztési miniszter Ajkán pénteken. Navracsics Tibor 80 új elektromos kórházi ágy átadása alkalmából tartott sajtótájékoztatón közölte, hogy az új ágyak mellett jelentős beruházás a kórház fertőzőosztályának teljes felújítása. A június végén átadandó beruházás összértéke 3 milliárd forint - fűzte hozzá. Azt mondta, ezzel a tavaly tett ígéretét váltja valóra, amikor a városnak szövetséget ajánlva elköteleződött egyebek mellett az egészségügyi beruházás támogatása mellett.Navracsics Tibor: 2021 és 2027 között 14 ezer milliárd forint jut területfejlesztésre
Területfejlesztésre 2021 és 2027 között 14 ezer milliárd forint jut; kiemelt cél a versenyképesség erősítése, a zöld és digitális átmenet megvalósítása, valamint az, hogy 2030-ra Magyarország az öt legélhetőbb uniós tagállam közé tartozzon – mondta Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter a Joint Venture Szövetség gazdaságélénkítő programsorozata, a Country Ride első állomásán, Veszprémben, csütörtökön.Hektikus a Belváros és Karácsony Gergelyék kapcsolata, de ez nem gátolja a kerületi fejlesztéseket
Igenis létezik helyi szinten is innováció Magyarországon − fogalmazott a Településfejlesztési Díj átadóünnepségén Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter. A díjátadást idén harmadik éve rendezték meg. A miniszter kifejtette: egy éve, amikor a kormány megalakult, olyan struktúra épült ki, amely többről szól, mint hogy egy ciklusra terveznének. Hozzátette, most folynak az előkészületei annak a területi politikának, ami uralkodóvá válik 2026 után is. Szentgyörgyvölgyi Péter, az V. kerület polgármestere úgy fogalmazott, a belváros megállíthatatlanul fejlődik, ennek keretében folyamatosan fejlesztik a kerület közterületeit is. Azonban a a belvárosi és a fővárosi önkormányzat kapcsolatát meglehetősen hektikusnak írta le. Részletek a videóban.Ajánljuk még

















