Pesti Srácok

németh sándor

Szörny-birodalmat hozna a Jobbik és a baloldal degenerált nászának beteljesülése – mondja Németh Sándor, a Hit Gyülekezete vezető lelkésze (PS-interjú)

HGHuth Gergely Arcok 2018 január 22.
Dániel könyvének szörny-birodalmát idézné, ha a Jobbik és a baloldal degenerált, hibrid násza alakíthatna kormányt Magyarországon - mondta a PestiSrácok.hu-nak adott nagyinterjúban Németh Sándor, a Hit Gyülekezete vezető lelkésze. Ennek ellenére kijelentette: ők nem ajánlanak pártot a híveik figyelmébe, de azt kérik tőlük, messzemenőkig vegyék figyelembe, hogy melyik politikai program szolgálja a kereszténység fennmaradását, a nemzeti önrendelkezés megőrzését, az EU jövőjét, a házasság intézményének védelmét, s melyik miként tekint a muszlim bevándorlásra és a drogliberalizációra. Kérdésünkre, hogy ilyen identitással miért baloldali tévét csináltak az ATV-ből, Németh Sándor azt felelte: a tévé megvásárlásakor még megkerülhetetlen volt a posztkádári médiaelit Magyarországon, ám hozzátette, hogy a gyülekezet és az ATV értékrendje nem azonos, s a csatorna a nyilvánvaló baloldali túlsúly ellenére mindig teret adott a jobboldali érveknek, vitapartnereknek is. A vezető lelkész arról is beszélt: csalódott a rendszerváltásban, mert túl sokan mentették át magukat, ezért ő inkább hatalomváltásnak tartja azt. Emiatt már akkoriban volt vitája az SZDSZ-szel, de kétségtelen, hogy 1998-ig kitartottak a demokratikus ellenzékben kötött szövetségük mellett. Németh Sándor szerint a Soros-dolgozatok létezése nem lehet vita tárgya, az európai baloldal Izraelhez való hozzáállása pedig már az antiszemitizmus határát súrolja. Szóba került még az is, hogy a Simicska-család alpári dühöngése miért nem tud kárt okozni a karizmatikus keresztény mozgalmat építő Orbán Gáspárnak.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!