Pesti Srácok

oktatás

Éhes szörnnyé vált Brüsszel, amit folyamatosan etetni kell - PS-Interjú Forgács Istvánnal

Szarvas Szilveszter Arcok 2018 június 27.
Sejtként beépültek Brüsszelbe és az uniós rendszerbe azok a nemzetközi civil szervezetek és politikai influencerek, akik pénzért azon dolgoznak, hogy bizonyos országokat, így Magyarországot is, a magyar kormányt is folyamatosan kritizálják, és bizonyos ügyekben egyoldalú információkkal lássák el az uniót - jelentette ki a PestiSrácok.hu-nak adott interjúban Forgács István, hazánk egyik legjobb cigányügyi szakértője. Judith Sargentinit is ők sarkallják arra a munkára, amit végez - tette hozzá. "Sajnálatos, de egyes kérdésekben Brüsszel mára egy olyan szörnnyé nőtte ki magát, amit folyamatosan etetni kell. Ez azt jelenti, hogy Brüsszel reggel felkel, ránéz Közép-Európára és megkérdi: na, történt ma már valami jogállamsértő, vagy annak tűnő? Történt? Hamm, remek hír, akkor most jól laktam délig, máris jobban érzem magam. Ugyanez délben. Karikatúra, de egyes helyzetekben ennek tűnik Brüsszel, ez az Európai Unió jelenlegi politikai közege velünk szemben. A Brüsszelt kiszolgáló körnek folyamatosan etetnie kell ezt a szörnyet, amivé az unió egyes témakörökben és egyes országok vonatkozásában vált" - mondta Forgács István. Elárulta, rendpárti oktatásra van szükség Magyarországon, és elege van abból, hogy a liberális narratíva foglyul ejt kérdéseket, a liberálisok határozzák meg, miről beszélhetünk, hogy mi lehet része a közbeszédnek.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!