oktatás
Az oktatás szétverésében nem felelősek a szocialista kormányok?
A Nemzeti Pedagógus Kar szerint nagyobb önállóságra és szemléletváltásra van szükség az oktatásban. A pedagógusszervezet elnöke szerint csökkenteni kell a lexikális tudásmennyiséget ahhoz, hogy a diákok kompetenciáit fejleszthessenek. Így reagált Horváth Péter a PISA teszt lesújtó eredményeire. A nem is oly régen még a kormánynak dolgozó oktatási szakértő Radó Péter szerint az oktatáspolitika bukásáért nem hibáztathatóak az előző kormányok, míg az MSZP és EGYÜTT is úgy gondolja, a kormány funkcionális analfabétát csinál(t) a fiatalokból, de a felelősséget nem vállalja. Eközben vasárnap kezdetét vette egy oktatási világtalálkozó, amelynek legfontosabb témája a pedagógia továbbfejlesztése és a fogyatékossággal élő fiatalok fejlesztése.Palkovics László a PS-nek: Nincs PISA-sokk, de elégedetlenek vagyunk az oktatási rendszerrel
Nem elégedett az oktatási kormányzat a hazai oktatási rendszerrel és kritikusan szemléli azt. Ez pedig így van jól! Mindezt Palkovics László közölte a PestiSrácok.hu-val, miután közzétették a 2015-ös nemzetközi és hazai kompetenciamérések eredményeit. Az oktatási államtitkár leszögezte, a három mérés teljesen különböző kritériumok alapján határozza meg a teljesítményt. Ettől függetlenül azt látni kell, hogy a PISA felmérésen a természettudományok terén 2015-ben még a korábbiaknál is gyengébben teljesítettek a magyar gyerekek. Ebből pedig le kell szűrni a tanulságot, a hiányosságokat fejleszteni és a hiányzó eszközrendszert pedig be kell építeni a készülő új Nemzeti alaptantervbe.Több erdélyi városban is tüntettek a magyar iskolákért
Nemcsak Marosvásárhelyen, hanem Kolozsváron, Csíkszeredában, Sepsiszentgyörgyön és Szatmárnémetiben is tüntettek szombaton délután a marosvásárhelyi Római Katolikus Gimnázium és a magyar nyelvű egyházi iskolák védelmében.Határozati javaslatot készít az MLP az oktatási rendszer megváltoztatására
Határozati javaslatot nyújt be a parlamentnek a Magyar Liberális párt, amellyel a nemzeti alaptantervet módosítanák.A Tanítanék mozgalom megírta Palkovics felmondólevelét
Azonnali hatállyal lemondásra szólította le Palkovics László oktatási államtitkárt a Tanítanék mozgalom, és elkészítette a felmondólevelet is számára. Úgy gondolják, az államtitkár személyesen felelős a kormány közoktatás területén végrehajtott "ámokfutásáért", valamint az azt elkendőzni hivatott „hazug sikerpropagandára épülő kormányzati kommunikációért".Semmit nem értünk el - Távozik Pukli a Tanítanék Mozgalomból
Megírtam a Tanítanék tagjainak, hogy kiszállok a mozgalomból – nyilatkozta Pukli István, az MNO.nak. A Teleki Blanka Gimnázium igazgatója szerint helytelen, hogy a mozgalom csatlakozott egy migránsok mellett kiálló tűntetéshez, mert elsődlegesen az oktatással kellene foglalkozniuk. Hozzátette, ezekből a célokból egyelőre semmit nem ért el a mozgalom.Parlament: a Jobbik a baloldallal egy platformon?
Véget ért az uborkaszezon az Országgyűlésben! A jobbikos Z. Kárpát Dániel közröhejnek nevezte, hogy a V4-ek a pozsonyi csúcson migránsokat befogadó dokumentumot írtak alá. Az LMP-s Schmuck Erzsébet szerint a Standard and Poor's felminősítése semmire sem bizonyíték, az MSZP a szuperkórházakat kérte számon a kormányon, míg a Fidesz arról érdeklődött, mi folyik a szélsőséges érpataki polgármester háza táján. Szóba került, hogy az OECD jelentés szerint hazánk áldoz legkevesebbet az oktatásra GDP-arányosan, és hogy előfordulhat, hogy valaki akár a halála után tíz évvel is leadhatja levélszavazatát. Parlamenti összefoglaló a PS-en.Ajánljuk még

















