orbán viktor
Magyarország nem köt megállapodást Németországgal, amíg Ausztria ezt meg nem teszi
Magyarország semmilyen kétoldalú megállapodást nem köt Németországgal addig, amíg Ausztria és Németország között nem születik megállapodás - ebben egyezett meg Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke és Sebastian Kurz osztrák kancellár, kedd esti telefonos tárgyalásuk során.Három kétharmad után már csak a falrajzokban bízhat az ellenzék, hátha azok megbuktatják Orbán Viktort
A megsemmisítő választási vereség után olyan „politikai” ügyek maradtak az ellenzék számára, mint parkrendezés alkalmával kivágott fákat siratni, a miniszterelnök nadrágján nevetgélni, és eltávolított graffiti miatt lázongani. Ezeknél komolyabb témákban már nem is nagyon próbál kompetensként feltűnni a választók által leszavazott ellenzéki siserehad, ezekbe viszont akkora elánnal állnak bele, mintha legalábbis a megélhetésük, az alapítványi juttatásuk múlna rajta.Orbán Viktorral nyerheti meg Trump a novemberi időközi választást
Elemzők szerint fordulat várható az amerikai-magyar kapcsolatokban. Nemrég Donald Trump végre megeresztette a megválasztása óta várt udvariassági interurbánt Budapestre és váltott pár szót Orbán Viktorral, pénteken pedig megérkezett Budapestre David Cornstein, az új amerikai nagykövet, akinek feltett szándéka az amerikai-magyar kapcsolatok rendezése, ezen kívül pedig arra szeretné bátorítani a magyar tisztségviselőket, hogy segítsék az amerikai érdekek és a demokratikus értékek érvényesülését. A két ország viszonyát persze nem kizárólag a nagykövet személye fogja rendbe tenni, a közös érdekek miatt lehet szükségszerű a kapcsolat rendbetétele. Kiszelly Zoltán politológus szerint bármennyire is furcsán hangzik, elképzelhető, hogy Donald Trumpnak szüksége lehet a magyar miniszterelnökre, hogy félidős terveit képes legyen maradéktalanul megvalósítani.A német sajtó nagyon szeretné, ha kívülről, a magyarok akarata ellenére „mentenék meg” a magyar demokráciát
A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) és a Spiegel Online az Európai Unió brüsszeli csúcstalálkozójával kapcsolatban maszatolt egy sort – előbbi túlzásnak érzi, hogy a V4 nagy győzelmet ért volna el, utóbbi viszont a migránsok jogait körülaggódva úgy fogalmazott, hogy Orbán Viktor számára minden a legjobban alakul. A Der Spiegel eközben a Sargentini-jelentéssel kapcsolatban kesereg, hogy túl későn kapcsolt az EU. Úgy látszik, az öt évvel ezelőtti Tavareş-jelentés már túl régen volt ahhoz, hogy a végtelenül szabad német sajtóban is emlékezzenek rá.Orbán Viktor: Európa rendje, békéje és biztonsága már nem magától értetődő
A magyar emberek ma azt várják a kormánytól és a rendőrségtől, hogy védje meg az országot, a családokat, a közös értékeket és eredményeket a külső és belső veszélyektől – mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a budai Várban, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) tisztavatási ünnepségén.Mélyen hallgat a nyugati média arról, hogy a magyar migrációs álláspont aratott győzelmet az EU-csúcson
Egyelőre mélyen hallgatnak a haladó lapok a csütörtöki EU-csúcs valós eredményeiről, vagyis arról, hogy a V4-ek álláspontját sikerült keresztülvinni, tehát az ezután létrehozandó menekült táborokból senkit sem lehet áthelyezni az adott országból másik országba, annak beleegyezése nélkül. A nyugati médiában a sztori úgy jött le, mintha a maratoni tárgyaláson mindenkinek eleve is ez lett volna a véleménye.Brüsszeli sajtó szerint Orbán megszilárdította helyét a konzervatív pártcsaládban
Orbán Viktor és a Fideszt is a soraiban tudó Európai Néppárt kapcsolatával foglalkozott egyik pénteki cikkében a Politico, amely szerint a magyar miniszterelnök sokak tiltakozása dacára megszilárdította a helyét a konzervatív pártcsaládban.Orbán Viktor Facebook videóüzenetben jelentette Brüsszelből: Győztek a V4-ek!
Nem sokkal hajnali 5 óra előtt fejeződött be a migrációról tartott EU-csúcs első napja, amely a magyar miniszterelnök értékelése szerint a a V4-ek álláspontjának sikerével zárult.Orbán Viktor hatni tudott Macronra - A francia államfő megértést mutatott a V4-ek migrációs álláspontja felé
Emmanuel Macron francia államfő megértést mutatott a visegrádi országok migrációs álláspontja iránt a magyar, a cseh, a lengyel és a szlovák vezetőkkel folytatott megbeszélésén Brüsszelben - közölték cseh diplomáciai források csütörtökön a belga fővárosban.Ajánljuk még

















