orbán viktor
Az új Orbán
Orbán Viktor az uniós elnökség féléve alatt végérvényesen nagy formátumú európai politikussá lett, olyan államférfivá, amilyet a történelem folyása csak nagy ritkán ad meg a hazának. Ez a miniszterelnök szombati, nemzetközi sajtótájékoztatóján is tökéletesen világossá vált. Magyarországnak nagy szüksége volt rá, hogy az új Orbán vezetésével a két, nemcsak gazdaságilag, de a politikai kormányzás terén is nehéz év után végre “repülőrajtot” vegyünk.Magyarországot azért büntetik napi egymillió euróra, mert nem akarunk Magdeburg lenni! – Nézze vissza nálunk Orbán Viktor nemzetközi sajtótájékoztatóját!
Orbán Viktor megint annyira elszigetelődött és annyira elzárkózott a média elől, hogy ismét nemzetközi sajtótájékoztatót tart ma délelőtt. A maratoni hosszúságúnak ígérkező sajtótájékoztatón várhatóan fontos dolgok is elhangzanak majd, bár ismerve a balos kollégák hozzáállását, valószínűleg ismét az értelmetlen kérdésekre adott frappáns válaszok jelentik majd a nap fénypontját. Nézze vissza nálunk a kormányfő évértékelővel összekötött sajtótájékoztatóját!Orbán Viktor: az energiabiztonság szempontjából Magyarország néhány hónapig viszonylagos biztonságban tudhatja magát
Az energiabiztonság szempontjából Magyarország most néhány hónapig viszonylag biztonságos helyzetben van, és együtt tud működni majd az új szófiai kormánnyal abban, hogy ezt a pozitív időszakot minél inkább meghosszabbítsák - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Szófiában bolgár újságíróknak nyilatkozva.Orbán Viktor: Bulgária kulcsország Magyarország számára
Bulgária kulcsország Magyarország számára, különösen az ukrajnai háború kezdete óta, mert ez az egyetlen biztos út, hogy megérkezik Magyarországra a szükséges energiaforrás - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök Szófiában pénteken, miután megbeszélést folytatott Rumen Radev bolgár államfővel. A közös sajtótájékoztatón a bolgár államfő azt hangsúlyozta, hogy Szófia megbízható partner marad Magyarország számára az energiaszállítás biztosításában.Minden fronton fúrta a DK, hogy uniós pénzeket kapjunk, most pedig Orbán Viktort jelentik fel, mert elérték a céljukat
A DK és a teljes baloldal évek óta azon dolgozik Brüsszelben, hogy amilyen uniós forrástól lehet, attól elessünk, ha pedig ez nem elég akkor a jogállamisági herce-hurca mellé állnak, hogy legalább valami bűntetés érje Magyarországot. Már korábban is felreppentek sajtóhírek azügyben, hogy az Európai Bizottság 400 milliárd forintos támogatásunkat végleg elvonja, ezt most Dobrev Klára tényként közölte és hozzátette: Hűtlen kezelés és hivatali visszaélés miatt feljelentettük Orbán Viktort!Szombaton tartja évzáró sajtótájékoztatóját Orbán Viktor
Holnap, azaz december 21-én a Karmelita kolostorban tartja évzáró sajtótájékoztatóját Orbán Viktor, ahol a hazai és nemzetközi sajtó képviselői egyaránt kérdezhetik.Orbán Viktor a Kossuth Rádióban: a nemzeti vezetők érzik, hogy a béke felé mennek a dolgok (VIDEÓ)
Brüsszelből adott interjút a Kossuth Rádiónak Orbán Viktor, amiben a többi között elmondta, hogy a nemzetállamok is érzik, hogy a béke felé mennek a dolgok. Ebben az évben bár lehet, hogy nem lesz tűzszünet, de a kezdetleges helyzethez képest már az orosz elnök legalább hajlik rá. Majd áttért arra is, hogy a magyar soros elnökség mennyi mindent tett le az asztalra, példaként említve a románok és bolgárok schengeni övezethez való csatlakozását. Végül a költségvetésre is kitért, ami már januárban repülőrajtot hozhat.Orbán Viktor az EU-csúcs után: nincs konszenzus a békét illetően
Az ukrajnai háborút illetően az Európai Unión belül nincs konszenzus, ezért mindent, amit a háború ügyében lehetett, azt nem a soros magyar elnökség nevében, hanem attól függetlenül, a kétoldalú diplomácia keretén belül kellett megtenni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök az EU-csúcsot követő sajtótájékoztatón csütörtök este Brüsszelben.Ajánljuk még

















