oroszország
Hét év börtön és kétmillió rubeles bírság is kiróható Oroszországban a karantént megszegőkre
Hét évig terjedő szabadságvesztéssel és kétmillió rubeles bírsággal büntethetők az orosz parlament alsóháza által kedden megszavazott törvénytervezet értelmében azok, akik a járványügyi karantén megsértésével gondatlanságból több ember halálát okozzák. Egy másik tervezet értelmében a kormány rendkívüli állapotot hirdethet ki, ha a járványhelyzet úgy diktálja, a valótlan hírek szándékos terjesztőire pedig öt év börtön lesz kiszabható.A járvány feltérképezése közben fehér foltokba ütközik az amerikai hírszerzés
Fehér foltokba ütközik az Egyesült Államok hírszerzése, miközben a koronavírus-világjárvány feltérképezéséhez és természetrajzának felvázolásához gyűjt adatokat: Kínában, Oroszországban, Észak-Koreában komoly akadályokba ütközik, de Iránban sincs könnyű dolga – olvasható a Reuters hírügynökség hétfő éjjeli jelentésében.A járvány elleni küzdelemről és az olajpiaci helyzetről tárgyalt Putyin és Trump
A koronavírus-világjárvány elleni küzdelemről és az olajpiaci helyzetről folytatott telefonon hosszas megbeszélést Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök - közölte hétfőn a Kreml sajtószolgálata. A moszkvai tájékoztatás szerint, az amerikai kezdeményezésre létrejött eszmecsere során a felek komoly aggodalmuknak adtak hangot a koronavírus globális elterjedtségével kapcsolatban.Moszkvában kötelező házi karantént rendeltek el
Moszkva lakosai számára kötelező házi karantén bevezetését rendelte el hétfőtől Szergej Szobjanyin polgármester.Több orvos megfertőződött a volt szovjet köztársaságokban is
Oroszországban az elmúlt 24 órában 228-cal nőtt az új koronavírussal diagnosztizáltak száma, így szombaton összesen 1264 igazolt fertőzöttet tartottak nyilván; Szentpéterváron, illetve Moszkvában egy-egy koronavírussal kezelt beteg elhunyt. Moldovában szinte minden ötödik koronavírus-fertőzött egészségügyi dolgozó; Üzbegisztánban elhunyt egy orvos szombaton, miután sikertelenül próbált meg kezelni egy koronavírusos beteget.Kreml: Az elnöki apparátusban is van fertőzött
A Kreml apparátusában is vannak koronavírus-fertőzöttek – jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök szóvivője pénteken, Moszkvában.Oroszországban és Ukrajnában is nőtt a fertőzöttek száma
Oroszországban egy nap alatt 196-tal, összesen 1036-ra nőtt a SARS-Cov-2 koronavírussal igazoltan fertőzöttek száma. A hivatalos adatok szerint a halottak száma 3, a gyógyultaké 45. A 85 orosz régióból immár 58 érintett. A fertőzöttek számában 703 fővel toronymagasan az orosz főváros vezet, a környező Moszkva megyében további 49 pácienst regisztráltak.Putyin: Oroszország két-három hónapnál rövidebb idő alatt legyőzheti a koronavírust
Oroszország két-három hónapnál rövidebb idő alatt legyőzheti a koronavírust – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök egy csütörtöki, moszkvai üzleti megbeszélésen, amelynek témája a COVID-19 negatív gazdasági következményeinek enyhítése volt.Szijjártó: a magyar emberek szabadságharcosok- Alaposan helyretette az észt köztévé műsorvezetőjét a külügyminiszter
Alaposan helyretette az észt köztévé műsorvezetőjét Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. Szijjártó azért volt kénytelen helyreigazítani a műsorvezetőt, mert az provokatív és demagóg módon a török és kínai autoriter rendszereket állította be a magyar politikai ideálnak. A külügyminiszter a beszélgetésről készült felvételt közösségi oldalán is megosztotta. A Facebookon úgy fogalmazott, Tallinnban eleget tettünk az észt köztévé meghívásának. Megérte, néha rendet kell tenni a fejekben.Ajánljuk még
















