oroszország
Kórházi kapacitáshiánytól tart a moszkvai polgármesteri hivatal
Moszkvában a következő két-három héten kevésnek bizonyulhat a Covid-19-betegek kezelésére alkalmas kórházi ágyak száma, ezért tíz nap alatt újabb 24 egészségügyi intézményt készítenek fel koronavírus-fertőzöttek fogadására - közölte kedden az orosz főváros polgármesteri hivatalának egészségügyi osztálya.Oroszország is súlyos szigorításokat vezet be a koronavírus-járvány miatt
Csak digitális igazolvány birtokában lehet majd igénybe venni szerdától minden közlekedési eszközt az orosz fővárosban és Moszkva megyében a Covid-19-járvány terjedése miatt, miközben az elmúlt egy nap alatt ismertté vált új fertőzöttek száma országos szinten meghaladta a kétezret. Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester a koronavírus elleni erőfeszítések fokozásával, valamint azzal indokolta az új rendelkezést, hogy a moszkvaiak nem tartották magukat kellő szigorral a városban korábban elrendelt önizoláció szabályaihoz.Kínai virológusok és orvosok érkeznek Moszkvába
Kínai orvosokat és védőfelszerelést szállító repülőgépek érkeznek szombaton az orosz fővárosba; a szakembereket a moszkvai önkormányzat hívta meg az új koronavírus elleni küzdelem megsegítésére. Moszkvában 8852-re nőtt az ismertté vált újkoronavírus-fertőzések száma. A fővárosban a betegek száma naponta több, mint ezerrel növekszik, a kórházakban mintegy négyezer moszkvait kezelnek tüdőgyulladással. Az orosz fővárosban 58 halottat és 499 gyógyultat tartanak számon.Putyin a kijárási korlátozások szigorúbb betartatására utasította a hatóságokat
Miközben ismét rekordmértékben, csaknem 1800 fővel nőtt a bizonyított új koronavírus-fertőzöttek száma Oroszországban, Vlagyimir Putyin elnök pénteken a járvány miatt bevezetett kijárási korlátozások szigorúbb betartatására utasította a belügyminisztériumot és a nemzeti gárdát.Az olajpiac stabilizálásáról tárgyalt Putyin és Trump
Az olajárak világpiaci stabilizálásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök – közölte pénteken a Kreml sajtószolgálata.Élőben kapcsolták Putyint a Nemzetközi Űrállomáson
Élőben kapcsolták Vlagyimir Putyin orosz elnököt a Nemzetközi Űrállomáson – derült ki abból a videóból, amelyet pénteken hozott nyilvánosságra a Kreml.Büntetőeljárás indult Moszkvában a prágai Konyev-szobor eltávolítása miatt
Büntetőeljárás indult Oroszországban Ivan Konyev szovjet marsall prágai szobrának eltávolítása ügyében – jelentette ki Szvetlana Petrenko, az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) szóvivője pénteken Moszkvában.Moszkva és Rijád megegyezett az olajkitermelés csökkentéséről
Oroszország és Szaúd-Arábia megállapodott, hogy egyformán 23 százalékkal, napi 8,5 millió hordóra csökkenti a kőolaj-kitermelést; az OPEC+-országok megállapodását végül váratlanul Mexikó hiúsította meg – közölte pénteken a TASZSZ orosz hírügynökség.Amerikai képviselők levélben sürgetik Szaúd-Arábiát olajkitermelése csökkentésére
Mintegy 50 amerikai republikánus képviselő levélben sürgette Szaúd-Arábiát olajkitermelése csökkentésére. Republikánus szenátorok még kedden törvényjavaslatot is benyújtottak, amelyben az amerikai védelmi rendszerek (Patriot rakéták és a THAAD védelmi rendszer), továbbá az amerikai csapatok Szaúd-Arábiából történő kivonását szorgalmazzák abban az esetben, ha Rijád nem hajlandó csökkenteni olajkitermelését.Ajánljuk még

















