országgyűlés
Az ellenzéki pártok nem szavazták meg a rendkívüli veszélyhelyzet meghosszabbítását
Az ellenzékiek a kormányzati javaslat ellen szavaztak, így csütörtökig várni kell, míg a kormány által benyújtott törvény kétharmaddal is megszavazható lesz. Mint ismert: a koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet idején hozott intézkedések hatályban tartása függ az Országgyűlés azon döntésétől, hozzájárul-e a kormány által beterjesztett javaslatokhoz, erről szavaztak ma a képviselők. A törvényjavaslat megerősítené a kormány által bevezetett rendkívüli intézkedéseket, és a vonatkozó kormányrendeletek hatályát 2020. június 30-ig hosszabbítaná meg.Alapjogokért: az ellenzék célja a koronavírus elleni törvényjavaslat gyors elfogadásának akadályozása
Az ellenzék célja a koronavírus elleni törvényjavaslat gyors elfogadásának akadályozása, amellyel annyit tudnak pusztán elérni, hogy egyes, eddig meghozott veszélyhelyzeti intézkedések hatályukat veszthetik. Ugyanakkor a javaslat legkésőbb március 31-én történő elfogadását nem tudják megakadályozni, pláne azt nem, hogy a veszélyhelyzet továbbra is fennmaradjon, ugyanis az nem az Országgyűlés kompetenciája. A szerepzavarban toporzékoló ellenzék tehát a hatékony válságkezelés ellen szűklátókörű rosszindulatból követ el most egy értelmetlen merényletet. – olvasható az Alapjogokért Központ közleményében. A szöveget változtatás nélkül közöljük.Kocsis Máté: A járványügyi helyzet indokolja, hogy a kormány cselekvőképessége megmaradjon
A kormány kihirdette a veszélyhelyzetet, ami egy rendkívüli jogrend bevezetését jelenti, melyet időről-időre meg kell hosszabbítani, amihez az ellenzékkel való egyeztetésre, tárgyalásra van szükség. A kormány szeretné bevezetni a rendkívüli jogrendet, hogy az ezzel kapcsolatos egyeztetések ne lassítsák a járvány elleni folyamatot. A részletekről és a koronavírus törvény fontosságáról Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője beszélt Bayer Zsolt műsorvezetővel.A DK is felzárkózott az MSZP-hez, nem szavazzák meg a koronavírus elleni védekezésről szóló törvényjavaslatot
A Demokratikus Koalíció (DK) hallgat a liberális értelmiség kérlelésére, és utánozzák Tóth Bertalan MSZP elnök tejhatalomtól (!!!) való rettegését – nem fogák megszavazni a koronavírus elleni védekezésről szóló törvényjavaslatot, ahogy azt sem támogatják, hogy az indítványt hétfőn házszabálytól eltéréssel tárgyalja a parlament. Vagyis a DK szerint egy globális járvány még nem indokolja a házszabálytól való eltérést.Gulyás Gergely és Kocsis Máté felhívást intézett a magyar Országgyűlés tagjaihoz
A Miniszterelnökséget vezető miniszter Kocsis Mátéval az oldalán tett közzé egy videót a Facebookon "Felhívás a magyar Országgyűlés tagjaihoz" címmel.Kocsis Máté: félre kell tenni a politikai ellentéteket
A politikai ellentéteket most félre kell tenni, egy üggyel kell foglalkozni, a koronavírus elleni védekezéssel, az emberek egészségének megőrzésével és az emberi élet védelmével – jelentette ki Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.Az ellenzék szocializmussal, Orbán Viktor élénkítéssel kezelné a vírus okozta válságot
Ezúttal sem állták meg az amúgy kötelezőnek látszó beszólogatást, személyeskedést az ellenzéki frakcióvezetők a koronavírusról szóló, napirend előtti vitában. Felbuzgó felelősségtudatuk jeleként ismét volt stadionozás, oligarcházás, meg persze „szétvert egészségügy”, amelyről Orbán Viktor elmondta, furcsa formája a szétverésnek, hogy minden évben 770 milliárddal többet költenek rá. Az eddig iskolabezárást követelő ellenzék legfőbb aggodalma most az, hogy mi lesz a gyerekükkel otthon maradni kénytelen, esetleg karantén vagy a gazdasági következmények miatt munka nélkül maradókkal. Állami segélyt, táppénzt és egyéb, megszorításokkal járó intézkedéseket követelnek, a miniszterelnök viszont kitart az eddig bevált gazdasági recept mellett, miszerint élénkíteni kell, és nem segélyezni kell az embereket, hanem a munkahelyükön megtartani őket.Ajánljuk még
















