Pesti Srácok

országgyűlés

Országgyűlés – Az ellenzék falaz a börtönbiznisz haszonélvezőinek (Frissítve!)

Csibra Tibor Magyar ugar 2020 február 20.
A kormány és az Igazságügyi Minisztérium (IM) elkötelezett abban, hogy a börtönbizniszre lehetőséget adó hibás jogszabályokat megszüntesse, és orvosolja a hibát – kezdte felszólalását csütörtökön az Országgyűlésben az IM vezetője. Varga Judit a törvénymódosító javaslatának ismertetőjében elmondta: a jelenség korábban ismeretlen volt Magyarországon, majd iparág lett belőle, súlyos bűncselekményeket elkövető emberek juthatnak a rácsok mögött vagyonokhoz, és ugyanez igaz az erre szakosodott ügyvédekre is. A tárcavezető kiemelte: a kormány számít arra, hogy a börtönbiznisz megszüntetésére tett erőfeszítései miatt nemzetközi szintű viták kezdődnek, de erre a kabinet készen áll. A kormány elkötelezett az iránt, hogy az áldozatokat helyezze előtérbe az elítéltekkel szemben – jelentette ki a miniszter. Varga Judit hangsúlyozta: a törvénymódosítás egyik fontos eleme, hogy elfogadása esetén megszüntetné azt a lehetőséget, hogy az elítélteknek megítélt kártérítéseket ügyvédi letéti számlákon parkoltassák az érintettek. A tárcavezető arra is felhívta a figyelmet, hogy a fegyintézetekben a túlzsúfoltság megszüntetésére hathatós intézkedéseket hoznak, azokat mielőbb alkalmazzák, és felgyorsítják az új börtönök építését is. Varga Judit hangsúlyozta, hogy a módosítással nem a kártérítés rendszere szűnne meg, hanem annak olyan jogszabályi kerete jönne létre, amely kizárná, hogy bármilyen apró vélt vagy valós sérelemért azonnal és automatikusan perelni lehessen az államot.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!