országgyűlés
Tordai kétségek közt, avagy az ellenzék semmi a botránypolitizálás nélkül
Tordai Bencét kétségek gyötrik. Mindenki kedvenc ellenállója erről az ATV-nek beszélt, amikor eljött nála a felismerés: az ellenzék csak azért van még jelen a közbeszédben, mert megélnek a botránypolitizálás farvizén. A baráti safe space-be húzódva kijelentette azt is, hogy jelentéktelen lenne az ellenzék a parlamentben trágárkodás és botránypolitizálás nélkül. Igaz, a tényen ez a két irányvonal sem sokat változtat. Hogy mindezt miért ismerte be? Kivételesen nem saját agitátori tevékenységének elismerését kívánta; helyette megpróbált rávilágítani arra, hogy ha őt és kicsiny társulatát a parlamenti viselkedési szabályok európai normái közé szorítják, azzal az ő européer csapata képtelen lesz hallatni hangját.Nehezen viseli az ellenzék, hogy jóval drágább lesz a botrányokozás a parlamentben
A teljes éjszakán átívelően ugyanazt a kását kevergették a képviselők az Országgyűlésben, mert az ellenzék képtelen napirendre térni a házszabály módosítása felett. A politikát előbb az utcára kivivő, majd az utcai politizálás hangnemét a parlamentbe is behozó ellenzéknek láthatóan nagyon elevenébe vág, hogy a javaslat szerint nem lehet olcsón balhézni, hanem a botránykeltés immár komoly fizetésmegvonással járhat.Polihisztor szerepbe kényszerítette az ellenzék a miniszterelnököt (VIDEÓ)
Orbán Viktornak érdekes profilváltáson kellett átesnie az azonnali kérdések során az Országgyűlésben, hiszen két ízben is nyelvórát kellett tartania, de a törvényolvasás módszertanából, valamint a diplomácia alapjaiból is kénytelen volt gyorstalpaló kurzust rögtönözni. Az ellenzéki frakcióvezetők sorban álltak a kedélyes vitára, és le lehetett olvasni az arcukról, milyen rém kellemetlen, amikor a gyilkos kérdéseik azon feneklenek meg, hogy nem voltak képesek helyesen értelmezni a valóságot.Jakab Péter végleg belebújt Móricka bőrébe, de több szerepjátékos karaktere is van még (VIDEÓ)
Úgy tűnik, immár rendszer lesz abból, hogy a Jobbik nem politikai teljesítménytől, hanem kizárólag az országgyűlési ordibálástól és balhézástól várja, hogy felfigyeljenek rá a választók. Menetrendszerűen Jakab Péter volt az első felszólaló a hétfői azonnali kérdések során, és miközben lubickolt Móricka, a tanító bácsival öncélúan feleselő, bukott diák szerepében, további szerepjátékos karaktereit, a külföldre kényszerült apát, a nyugdíjas hölgyet, a melóst és a választót is megvillantotta egy-egy pillanatra.Új alkotmánybíróról és a legfőbb ügyészről szavaznak hétfőn az Országgyűlésben
Az Országgyűlés hétfőn kezdi következő kéthetes ülését. A képviselők az első ülésnapon újabb kilenc évvel meghosszabbíthatják a jelenlegi legfőbb ügyész, Polt Péter megbízatását, valamint alkotmánybíróvá választhatják Handó Tündét, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökét.Több százmilliárd forint maradt a családoknál, csökkent az államadósság és a költségvetési hiány
Többek közt ez derül ki az idei költségvetés zárszámadásából, amelynek vitáját ma reggel 9-től tartják az Országgyűlésben. A mai plenáris ülésnek ez az egyetlen napirendi pontja.Keménymag: Hadházy Ákosnál "elmentek otthonról" már nagyon régen
A Hír TV Keménymag című műsorában szóba került: a lukas zoknis Hadházy Ákos a Parlamentben bizonyította, mit szeret a legjobban az állatorvoslásban; Karácsony Gergely betolta a biciklijét a városházára és meghirdette a kultúrterrort; Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke mostanában úgy viselkedik, mint a bölcs Yoda mester: maga köré gyűjti a fiatalokat és zsibbasztja őket.Orbán Viktor válasza az ellenzéki frakcióvezetőknek
Orbán Viktor miniszterelnök kiemelte: az összes ellenzéki hozzászóló arra szólította fel a polgármestereket, hogy a településeik ügyének szolgálata helyett folytassanak harcot a magyar kormánnyal szemben. A kormányfő azt kérte az ellenzéktől, hogy "ezt az ötletet gondolják át", az újonnan megválasztott polgármestereknek pedig azt javasolta, hogy "ne ezt az utat járják", hanem keressék az együttműködés lehetőségét a kormánnyal, hogy együtt szolgálhassák az ott élők érdekét.Az Országgyűlés felfüggesztette Varju László mentelmi jogát
Az Országgyűlés hétfőn 146 igen és 29 nem szavazattal felfüggesztette Varju László (DK) mentelmi jogát. A legfőbb ügyész egy folyamatban lévő nyomozás eredményeként indítványozta az ellenzéki képviselő mentelmi jogának felfüggesztését. Az ügyészség gyanúja szerint ugyanis Varju László a 2018-as országgyűlési választás előtt anyagi juttatást ígért egy függetlenként induló jelöltnek azért, hogy visszalépjen a javára.Ajánljuk még

















