országgyűlés
Orbán: A kormány minden polgármesterrel és képviselő-testülettel együttműködik, amely erre kész
A kormány álláspontja ismert: minden polgármesterrel és képviselő-testülettel együttműködik, amely maga is kész erre – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az Országgyűlés őszi ülésszakát megnyitó, hétfői ülésén. A kormányfő napirend előtti felszólalásában az önkormányzati választást értékelve kiemelte: pártállásra tekintet nélkül mindenkinek Magyarországért és a magyar emberekét kell dolgoznia, mert "a haza nem lehet ellenzékben".Elkezdődött az őszi parlamenti ülésszak – az ellenzék folytatja a botránypolitizálást
Hadházy Ákos megtalálta a képességeihez illő foglalkozást: ma táblatartóként önmegvalósított az Országgyűlés nyitónapján, miután a bohócság és a pókemberség korábban nem vált be. Vélhetően ezzel a szánalmas produkcióval is befürdik, addig azonban igyekszik felhívni magára a figyelmet, ha már ötletekkel, valódi politizálással nem megy. Az is fejlődésnek tekinthető, hogy a külföldi haladók önzetlen segítségének hála, sikerült olyan szakértői gárdát is verbuválniuk, akik képesek egy helyesírási hibától mentes tábla megalkotására. Izgatottan várjuk, hogy az ellenzék a szellemi fejlődésének milyen további stációival tud minket meglepni. Parlamenti tudósításunkat frissítjük.Ma tartja kampány-ülését az ellenzék
Az ellenzék ma tesz kísérletet egy rendkívüli klímaügyi parlamenti ülés megtartására, amit a kormánypártok kampányfogásként értékelnek és várhatóan távolmaradásukkal akadályozzák azt meg.Klímahiszti: összegyűltek az aláírások az LMP kezdeményezte rendkívüli üléshez
Megvan a szükséges számú aláírás az Országgyűlés rendkívüli ülésének összehívásához, amelyet az LMP klímaügyben kezdeményezett – derül ki a parlamenti honlapra csütörtökön felkerült irományból. Az LMP augusztus végén jelentette be, hogy kezdeményezi az Országgyűlés rendkívüli ülésének összehívását, amelyen tájékoztatást vár a kormánytól Magyarország klímaügyi vállalásairól.Századvég-elemző: Soha nem látott tartalék van a 2020-as költségvetésben
Az Országgyűlés hónapok óta tárgyalja a jövő költségvetés tervezetét; mára ez a procedúra befejeződött, a javaslatból pedig törvény lett. Regős Gáborral, a Századvég közgazdászával áttekintettük a legfontosabb változásokat és az új lényeges elemeket.Demeter Márta mentelmi jogáról és a jövő évi költségvetésről döntenek a képviselők
Az Országgyűlés ma dönt a 2020-as költségvetésről, valamint a jövő évi adóváltozásokról. A nyári szünet előtti utolsó ülésen Varga Judit újonnan kinevezett igazságügyi miniszter is esküt tesz. A képviselőknek az ülésnap végén az LMP-s Demeter Márta képviselői mentelmi jogának ügyében is állást kell foglalniuk.Dömötör Csaba a Momentumról: A magyargyűlölő román politikust megszavazzák frakcióvezetőnek, de a magyar jelölt ellen nyíltan kampányolnak
Először a PestiSrácok.hu szúrta ki Cseh Katalin magyarellenes ámokfutását, most pedig Dömötör Csaba államtitkár Facebook-oldalán jelent meg a Momentum tevékenységét bíráló parlamenti felszólalása, mely tűpontos jellemzéssel tiporta sárba az SZDSZ magyarellenes babérjaira törő Momentumot. Az államtitkár emlékeztetett arra, hogy a Momentum frissen megszerzett EP-képviselői helyeit magyarellenes kampányra használja, ezen kívül egy nyíltan magyarellenes román politikussal szelfizgettek, majd megszavazták frakcióvezetőnek az Európai Parlamentben. Ezzel szemben Járóka Líviát, a magyar jelöltet nem szavazták meg. Dömötör így fejezte be felszólalását: "Mekkora érzéketlenség ez már? Mekkora SZDSZ?""Nácikkal" riogat Tordai Bence, miközben frakciójának nincsen gondja a zsidók számbavételével
Tordai Bence (Párbeszéd) az Országgyűlés hétfői plenáris ülésén vállalhatatlannak nevezte, hogy a nemzeti alaptanterv felülvizsgálatát Takaró Mihályra bíznák, akit "nácisimogatónak" nevezett. Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára válaszában közölte: a képviselő olyan párt frakciójából "nácibarátozik", amelynek főpolgármester-jelöltje szerint nem nácizmus zsidók számbavétele.Dömötör Csaba szerint Karácsony Gergely alkalmatlan
A változást akaró többség visszahozta a demokráciát az előválasztáson, az októberi önkormányzati választáson vissza fogja venni Budapestet, mert a változás Magyarországon Budapesten kezdődik – jelentette ki Kunhalmi Ágnes (MSZP) hétfőn napirend előtt. Az ellenzéki politikus szavaira reagálva Dömötör Csaba államtitkár elmondta: az ülésterem ismét a baloldali lökdösődés színterévé vált.Ajánljuk még
















