pénzügyminisztérium
Pénzügyminisztérium: érdemes kihasználni az önkéntes pénztári befizetések után járó adókedvezményt
Érdemes kihasználni az önkéntes pénztári befizetések után járó adókedvezményt; aki idén indít, illetve folytat ilyen célú megtakarításokat, akár kétszáznyolcvanezer forint adójóváírással is számolhat. Az öngondoskodást adókedvezménnyel és az adminisztrációs terhek átvállalásával segíti a kormány; az intézkedések eredményeként az idén több, mint kilencszáztízezer magánszemély vett igénybe összességében csaknem negyvenhárommilliárd forint összegű adókedvezményt 2019-es befizetései után – tájékoztatta az MTI-t Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.A kormány több, mint hárommilliárd forinttal támogatja magyar vállalkozások egészségügyi beruházásait
A kormány támogatásával öt újabb magyar vállalkozás indít egészségipari beruházást, 3,3 milliárd forint értékben. Ezúttal vitaminok, azon belül például D-vitamin, fertőtlenítőszer-alapanyagok, maszkok és csomagolóanyagok, nővérhívó rendszerek és 3D-nyomtatással előállított orvosi eszközök gyártását segítik költségvetési forrásból – mondta a pénzügyminiszter a Facebookra feltöltött videójában pénteken.Több, mint ötvenezer cégnek lehet érdemes a kisvállalati adóra váltani
A Pénzügyminisztérium számításai szerint akár ötvenháromezer cégnek is érdemes lehet jövőre kisvállalati adóra (kiva) váltani; a váltással e cégek 2021-ben átlagosan csaknem hatszázezer forint adót takaríthatnak meg – tájékoztatta Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára az MTI-t.Pénzügyminisztérium: adóemelési stopot rendel el a kormány az önkormányzatoknál
A kormány újabb gazdaságvédelmi és családvédelmi intézkedést rendelt el a koronavírus-járvány miatt: megtiltja az önkormányzatoknak, hogy 2021-ben megemeljék a helyi és a települési adókat, új adót vezessenek be, illetve eltöröljék az eddigi adókedvezményeket. A rendelet biztosítja a lakosság, a családok és a vállalkozások védelmét, jövőre ugyanis adóemelésekkel, megszorításokkal egyetlen önkormányzat se sújthatja őket – közölte a Pénzügyminisztérium (PM) kedden az MTI-vel.Jövőre véget érhet a papírszámlák kora
Véget vet a papírszámlák korának a legújabb adóügyi fejlesztés; az a vállalkozás pedig, amely a papírszámláról elektronikus számlázásra tér át, számlánként akár hétszáz forintot is spórolhat. 2021-ben ez minden vállalkozásnak gyakorlatilag egyetlen kattintással elérhető lesz, hiszen jövőre az adóhivatalba küldött online számlaadatok az erre irányuló jelzés esetén egyben elektronikus számlaként is funkcionálhatnak – mondta Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára az MTI-nek.Számos kedvezményt vezetett már be a kormány a veszélyhelyzet első hónapjában
Számos kedvezményt vezetett már be a kormány a veszélyhelyzet első hónapjában, jelenleg pedig egy általános, minden gazdasági ágazatot segítő, gazdasági-növekedési akcióterv részletein dolgozik – tájékoztatta az MTI-t Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti ügyekért felelős államtitkára.Rossz irányba "indexeltek", teljesen hamis adatokkal támadta a kormányt az Index
Tegnap az Indexen megjelent egy cikk, amely a szokásos módon lehúzta a gazdaságvédelmi akcióterv keretein belül megindult kkv védelmi programot. Ezzel sikerült megdönteniük a saját rekordjaikat is, eddig ugyanis ügyeltek arra, hogy a hírtartalomban legalább egy igazságot tartalmazzon egy-egy írásuk. Most ez sem jött össze. Röviden: a „Dühösek a kkv-k: alig csordogál a beígért segítség” címmel megjelent anyagukban egyetlen adat és állítás sem felel meg a valóságnak. Le is kellett venniük a honlapjukról.Pénzügyminisztérium: valószínűleg bővítik az egészségipari támogatási program keretét
Nem szeretnének érdemi pályázatot visszautasítani, ezért a Pénzügyminisztérium valószínűleg bővíti az egészségipari támogatási program keretét. A pályázat kiírása utáni héten, az ötvenmilliárd forintos pályázati keretet jelentősen meghaladó jelentkezés érkezett, jelenleg úgy tűnik, hogy az első körben sikeresen pályázó harminckét céget harminchat milliárd forinttal támogatják – mondta Gion Gábor, a Pénzügyminisztérium pénzügyekért felelős államtitkára hétfőn az M1 aktuális csatornán.Egymilliárd forintot fektetett naperőművek fejlesztésébe a Széchenyi Alapok
Egymilliárd forintot fektetett a Magyarország területén naperőműveket fejlesztő és építő Electron Holding Zrt.-be az állami tulajdonban lévő, a Pénzügyminisztérium joggyakorlása alá tartozó Széchenyi Alapok. A magyarországi fotovoltaikus naperőművi kapacitás bővítésében vezető szerepet játszó társaság növekedési terveinek megvalósítására fordítja a befektetést. A Széchenyi Alapok korábban már összesen 744 millió forintot fektetett a társaságba.Ajánljuk még

















