Pesti Srácok

rezsicsökkentés

Egekbe szöktek az árak a világpiacon, ám hazánk energiaellátottság szempontjából is az egyik legbiztonságosabb ország az unióban

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2021 október 6.
A rezsicsökkentés az Orbán-kormány egyik legkomolyabb vívmánya, amelynek eredményeit ebben a bizonytalan világpolitikai helyzetben is igyekszik a magyar kormány megvédeni. Olvasóink bizonyára emlékeznek rá, hogy Gyurcsány és Bajnai ámokfutása idején, 2010 előtt milyen magas lakossági fűtésszámlák voltak. Miközben világszerte egyre feljebb kúsznak az energiaárak, hazánk energiabiztonságának és a rezsicsökkentés vívmányainak megőrzését hosszú távon biztosítja a Gazprommal kötött 10+5 évre szóló gázvásárlási szerződés. Cikkünkben összegyűjtöttük azokat a tényeket, amelyek kiválóan reprezentálják, hogy a magyar energiapolitika messze lekörözi a haladó Nyugatot, ahol az adott kormányok mindenféle népszerűségüket növelő pótcselekvésekkel próbálják enyhíteni az egekbe szökő gázárak miatt és a „zöld átállásból” fakadó, a lakosságra nehezedő horribilis terheket.Orbán Viktor szerdán, a szlovéniai Brdóban az európai uniós tagországok és a nyugat-balkáni térséget alkotó országok állam-, illetve kormányfőinek találkozóját megelőzően leszögezte, hogy az Európai Uniónak változtatnia kell az energiaárakkal kapcsolatos politikáján. A magyar kormányfő úgy vélekedett, hogy az elszabaduló energiaárakért a fő felelősség Frans Timmermanst, az Európai Bizottság e témáért felelős alelnökét terheli, mert rossz számításokat végzett és emiatt az EU lakossága most extra árat fizet.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!