Pesti Srácok

székely autonómia

Erdélyi politikus az Orbánnak beszóló román képviselőről: „a szamárbőgés nem hallatszik a mennyben” (PS-videó)

FDFerkó Dániel Magyar ugar 2022 július 21.
Egy székely mondással tette helyre az Orbán Viktornak beszóló román képviselőt Tamás Sándor, a Kovászna Megyei Tanács elnöke: „a szamárbőgés nem hallatszik a Mennyben”. Amint azt a PestiSrácok.hu megírta, Daniel Gheorghe képviselő felszólította a szombaton Tusnádfürdőre látogató magyar miniszterelnököt: „Tartózkodjon a nacionalista beszédtől, amellyel a múltban megfertőzte a magyar fiatalokat”. A román politikus egyben felszólította Orbánt, hagyjon fel a Nagy-Magyarországról szóló „mesékkel” és mutasson több tiszteletet a román hatóságok és a román nép iránt. Tamás Sándor reagált Ludovic Orban román ex-miniszterelnök nyilatkozatára is, aki a PS kérdésére Tusnádon azt mondta: a terrorizmus vádjával elítélt székely fiatalokat, Beke Istvánt és Szőcs Zoltánt ártatlanul küldték börtönbe a román hatóságok. Kovászna megye első embere szerint Orban – aki már nem tényező a román politikában – cinikusan hergeli a székely népet. Ezt az Orbant senki nem ismeri, ellentétben Orbán Viktorral. Tamás Sándor a nemzeti kisebbségek helyzetéről, a Minority SafePack elkaszálásáról szólva kifejtette: elképesztő, hogy Brüsszelben a wc-kagylók űrtartalmának kérdését is szabályozzák, ám a székelyek és más európai kisebbségek védelme nem fontos annyira, hogy az uniós jog érdemben foglalkozzon vele. Az erdélyi politikus a székelyföldi autonómiáról azt mondta a PS-nek: szerinte van esély, hogy az megvalósuljon.
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.